Fotbalový tým se sice během zimní přípravy na nadcházející jarní část sezony nevydal za teplem do jižní Evropy, přesto ale nemusí ničeho litovat. Letošní velmi mírná zima umožnila sehrát většinu přípravných zápasů na přírodní trávě a kouč František Cipro tak mohl být spokojen. Stěžovat si nemohli ani hráči - během uplynulých dvou měsíců odehráli čtrnáct přípravných zápasů a některé z nich i proti velmi atraktivním soupeřům. Jihočeši se během zimní přípravy střetli například s německým Bielefeldem nebo s vedoucím celkem rakouský ligy Red Bullem Salzburg. S oběma týmy navíc uhráli fotbalisté z jihu Čech remízy, což svědčí o jejich síle. Nejlepším střelcem přípravného období se stal exprachatický Václav Mrkvička, který si na konto připsal osm branek...
Jihočeši zahájili přípravu 3. ledna a již po deseti dnech vyzvali kvalitního soupeře z Rakouska. Proti rozehranému Superfundu Pasching se však Ciprova družina jen velmi těžce prosazovala a utkání skončilovýsledkem 2:0 ve prospěch rakouského celku. Ani na začátku turnaje Tipsport Cup v pražském Edenu nepodávali Jihočeši oslnivé výkony a po prohrách s Bohemians 1905 a Slávií Praha nemohli ani uvažovat o postupu do další fáze turnaje. V posledním zápase tradiční zimní soutěže ale fotbalisté z jihu Čech porazili druholigový Žižkov přesvědčivě 4:2 a od té doby nepoznali hořkost porážky ani v dalších sedmi přípravných zápasech. Jejich připravenost na nadcházející část jarní sezony prověřil nakonec mistrovský Slovan Liberec, se kterým Jihočeši odehráli sice vyrovnanou partii, přesto nakonec prohráli gólem z devadesáté minuty 2:1.

Během přípravného období vyzkoušel trenér Cipro přesně třicet fotbalistů. Největší starosti mu dělalo především složení gólmanské dvojice. Po nečekaném odchodu Miroslava Filipka se v týmu objevili hned tři noví gólmani a místo v kádru Dynama si nakonec spolu se Zdeňkem Křížkem zajistil až poslední příchozí, Maďar Zoltán Miski. Nejvíce toho v přípravě odehrál útočník Ivo Táborský, který nastoupil ve třinácti zápasech, v nichž odehrál 833 minut. Právě Táborský byl také se sedmi góly druhým nejlepším střelcem přípravy - o jeden gól více nastřílel taktéž ve třinácti zápasech nastupující Václav Mrkvička. Více než 600 přípravných minut odehrála také největší hvězda Dynama Karel Poborský, který se do týmu vrátil po nepříjemné lymské borelióze.

Přípravné zápasy - zima 2006/2007

13. ledna (Pasching):
Pasching - Č. Budějovice 2:0 (1:0)
Branky:
20. Krajič, 75. Gilewicz
Sestava:
1. poločas: Filipko - Kladrubský, Horejš, Homoláč, Pravda - Poborský, Dvořák, Černý, Plocek - Táborský, Mrkvička
2. poločas: Filipko - Skála, Peroutka, Mácha, Bureš - Gruber, Leština, Žižka, Plocek - Adamec, Hrbáč

14. ledna (Tipsport Cup)
Č. Budějovice - Marila Příbram 0:0 (0:0)
Sestava:
Křížek - Kladrubský, Horejš (46. Peroutka), Homoláč, Pravda (46. Bureš) - Hrbáč, Černý (49. Žižka), Dvořák (55. Skála), Adamec - Mrkvička, Táborský (46. Gruber, 64. Plocek)

20. ledna (Německo)
Bielefeld - Č. Budějovice
1:1 (0:0)
Branky: 81. Ahanfouf z pen. - 47. Táborský
Sestava: Filipko - Kladrubský, Homoláč (60. Peroutka), Horejš, Žižka (78. Pravda) - Hrbáč (70. Leština), Dvořák, Adamec, Plocek - Mrkvička, Táborský (85. Schön)

21. ledna (Tipsport Cup):
Č. Budějovice - Bohemians 1905 0:1 (0:0)
Branka:
60. Hašek
Sestava:
Křížek - Kosobud (46. Švehla), Tischler, Skála, Bureš - Gruber, Mašát, Mácha, Pouzar (77. Picka) - Myšák, Sedláček (82. Příhoda)

27. ledna (Tipsport Cup):
Slavia Praha - Č. Budějovice 3:2 (2:1)

Branky: 6. a 30. Janda 85. Aračič - 17. Skála, 90. Schön
Sestava: 1. poločas: Křížek – Kladrubský, Peroutka, Homoláč, Pravda – Hrbáč, Skála, Dvořák, Plocek – Mrkvička, Táborský
2.poločas: Lipčák - Kladrubský, Homoláč (66. Leština), Žižka, Bureš - Gruber, Skála, Adamec, Pravda - Táborský, Schon.

1. února (Tipsport Cup):
Č. Budějovice - Viktoria Žižkov 4:2 (3:1)

Branky: 17. Kušnír, 58. Šťastný z pen. - 11. Gruber, 21. vlastní Kučera, 26. Peroutka, 47. Homoláč
Sestava: Mucha - Kladrubský (46. Leština), Peroutka (52. Bureš), Homoláč, Pravda (46. Žižka) - Gruber, Skála (46. Hrbáč), Adamec, Plocek (46. Dvořák) - Táborský (81. Tischer), Mrkvička

4. února (Složiště)
Č. Budějovice - Tatran Prachatice 3:2 (1:1)
Branky: 21. Mrkvička, 61. Adamec, 86. Gruber – 32. Kočí, 82. Linhart
Sestava: 1. poločas: Křížek - Skála, Horejš, Peroutka, Pravda - Poborský, Dvořák, Adamec, Plocek - Mrkvička, Táborský
2. poločas: Křížek - Leština, Pivoňka, Homoláč, Bureš - Gruber, Táborský, Žižka, Hrbáč - Adamec, Schön.

7. února (Složiště)
Č. Budějovice - Č. Budějovice "B" 5:2 (4:1)
Branky: 10., 21. Mrkvička, 7. Táborský, 45. Dvořák 68. Poborský - 26. Schön, 71. Myšák
Sestava: Miski - Plocek, Horejš, Peroutka (46. Homoláč), Pravda (46. Žižka) - Gruber, Poborský, Dvořák, Černý (46. Hrbáč) - Mrkvička, Táborský

14. února (Složiště)
Č. Budějovice - Třeboň 4:2 (3:1)

Branky: 20. Černý, 25. Táborský, 38. Poborský, 74. Hrbáč - 5. Dedaj, 68. Vohák
Sestava: 1. poločas: Miski - Kladrubský (46. Plocek), Horejš, Homoláč (46. Peroutka), Žižka - Poborský (46. Pravda), Dvořák (46. Gruber), Volešák, Černý (46. Hrbáč) - Táborský (46. Adamec), Mrkvička (46. Schön).