Fotbalisté Dynama se z herní krize dostali nejlepším možným způsobem. V zápase 23. kola Gambrinus ligy na domácím stadionu s přehledem přehráli pražskou Spartu a po gólech Černého a Poborského vyhráli 2:0. Výborný fotbal v podání Jihočechů nadchl i téměř sedm tisím příchozích fanoušků. Sparta na jihu Čech prakticky nic nepředvedla a jen domácí porážka Slavie jí před derby udržela ve výhodné pozici. Tým Františka Cipra se po středečních zápasech posunul na deváté místo prvoligové tabulky a hned v neděli hraje Dynamo další utkání v Plzni.
Fotbalový svátek přilákal na jih Čech rekordní návštěvu, která se od úvodních minut bavila fotbalem. První desetiminutovka se sice odehrála v režii pražské Sparty, avšak po mírném úvodním náporu, který žádné velké šance nepřinesl, se do hry postupně dostávali domácí. Jihočeši se v první části úvodního poločasu dostali do hry především díky přímým kopům, herně se přes zhuštěnou záložní řadu Sparty ale nemohli dostat. Postupem doby ale aktivní Jihočeši začali svého soupeře přehrávat a první šanci zápasu si vytvořili právě domácí - ve 26. minutě Volešák přiťukl míč Mrkvičkovi, který z velmi dobré pozice ale pálil mimo. Sparta byla aktivní hrou Dynama zaskočena a Jihočeši se hnali do dalších útoků. Ve 33. minutě míč propadl mezi stoperskou dvojicí Sparty přímo k Táborskému, který byl sám před gólmanem Blažkem. Jeho střela z úhlu postrádala stejně jako pokus Mrkvičky přesnost. I ve zbytku poločasu byli Jihočeši lepší, ale do výraznější šance se již nedostali.

Vstup do druhé části hry vyzněl kupodivu zcela ve prospěch Sparty. Hned ve druhé minutě hry pálil hlavou Došek a o pár okamžiků později střílel i Kisel, avšak gólman Křížek zasahovat zatím nemusel. Naopak to bylo Dynamo, které se mohlo v 50. minutě radovat z gólu. Černý dvakrát nebezpečně vypálil a při druhém pokusu se míč už už kutálel za brankovou čáru. Gólovou pojistku chtěl střele dát na brankové čáře dorážející Volešák, avšak kvůli ofsajdové pozici nemohl být gól uznán. Šance Dynama se dále množili a domácí se dočkali v 56. minutě. Táborský senzačně křížným pasem přes celou šířku hřiště našel nabíhajícího Jaroslava Černého, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Hned za dvě minuty měl na hlavě vyrovnání Došek, avšak ani jemu nebylo přáno a míč nasměroval mimo. V průběhu druhého poločasu se hrál doslova atletický fotbal a především Jihočeši vedeni Jaroslavem Černým a Karlem Poborským fotbalové publikum bavili. Na jedné straně hřiště pak sahal po gólu Táborský na druhé pak nechal Křížka vyniknout Kadlec. V době největší aktivity Dynama přišel druhý gól - a opět se jednalo a skvělou akci. Černý neskutečným způsobem prošel přes dva hráče, tvrdě nacentroval, míč lízl břevno a dokutálel se k nabíhajícímu Karlu Poborskému, který dělovkou z velkého úhlu propálil brankáře Blažka. V závěrečné desetiminutovce se v dobrých šancích ocitl Jun s Matušovičem, v euforii hrající hráči Dynama ale změnu skóre již nepřipustili...

Peroutka Jiří
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Muž zápasu

Jaroslav ČERNÝ - V jarní části nejlepší hráč Dynama opět potvrdil v zápase se silnou Spartou své kvality. Od úvodních minut táhl většinu útočných akcí a značnou měrou se podílel i na obou gólech Dynama. Ten úvodní po přihrávce Táborského sám vstřelil a druhý připravil pro Karla Poborského, když svůj centr nasměroval do tyče, odkud se balon odrazil ke zcela volnému rekordmanu v počtu reprezentačních zápasů. Jaroslav Černý dokázal diváky i bavit, právě před druhým gólem také předvedl skvělé sólo přes tři protihráče...
Tři nejlepší hráči zápasu: Černý, Kladrubský, Poborský

František Cipro (trenér Dynama): "Zažili jsme nádherný večer, i když soupeř má asi jiný názor. Až na úvody poločasů jsme však soupeře přehráli, byli jsme lepší, měli více šancí. Pro Slavii jsme udělali maximum, ale ona si to sama pokazila."

Michal Bílek (trenér Sparty): "Dobře jsme hráli jen v úvodu obou poločasů, ale pak jsme dostali soupeře vlastními hrubkami na koně. Děláme málo proto, abychom bojovali o titul. Selhání nejsou náhodná, celé jaro je zatím velmi špatné. To, co klapalo na podzim, nyní nefunguje, nejsme zdaleka v pohodě."