Aktualizováno Fotbalisté Dynama České Budějovice i ve svém druhém letošním domácím zápase na E.ON Stadionu nevstřelili gól a do tabulky si tak připisují po zápase s Kladnem bod za remízu 0:0. Průměrný prvoligový zápas přinesl jen málo šancí na obou stranách a bezbranková remíza je tak spravedlivým vyjádřením dění na hrací ploše.

Do první vážnější příležitosti se dostali domácí fotbalisté. Po Plockově vysunutí postupoval sám na brankáře útočník Stráský, jeho střelu ale zastavila spojnice břevna a pravé tyče kladenské branky. Dynamo v úvodu utkání projevovalo větší aktivitu, ze které si v 18. min. vyprodukovalo i další nebezpečnou situaci. Šímův přetažený centr vracel do ohně Plocek, Vozábal hlavou posunul míč na Mrkvičku, jehož střela z malého vápna byla soupeři odvrácena na roh. Následně v dalším rozbíhajícím se útoku Jihočechů zastavil Szabo za půlí hřiště Stráského jen za cenu žluté karty. Mrkvička pak prověřil Pavlíkovu pozornost z poměrně velké vzdálenosti. Již ve 24. min. přišlo i první střídaní utkání, a to na straně hostujícího Kladna. Zraněného stopera Hochmeistera nahradil Killar. S předešlými šancemi Dynama pak ostře kontrastovala akce na druhé straně. Špatnou rozehrávku Hunala zachytil Jablonský, ke štěstí domácích však brankář Kučera stačil jeho střelu z hranice velkého vápna vyrazit na roh. Rohem skončil i velice nepovedený odkop brankáře Pavlíka z vlastního vápna. Středočechům se pak sice podařilo vstřelit gól, ale ten nemohl být uznán pro postavení Jablonského v ofsajdu, který akci zakončoval střelou odrazem od levé tyče do sítě.

Do druhého poločasu nastoupily obě mužstva beze změn. Po čtyřech minutách hry fauloval nevybíravým způsobem Bartoš Plocka, za což jej sudí Příhoda „odměnil“ žlutou kartou. Ostrý zákrok, po kterém Plocek zůstal chvíli jen ležet na trávníku, měl možná i co mluvit do prvního střídání Jihočechů. V 59. min. totiž mírně kulhajícího Plocka vystřídal Svátek. Do té doby se diváci na E.ON Stadionu prakticky žádného vzrušené nedočkali. Jihočechům sice nešla upřít snaha, ale naráželi na velice dobře zformovanou obranu Kladenských. Za Jihočechy pak snad poprvé ve druhém poločase zahrozil střídající Svátek v 67. min., když hlavou po Peroutkově centru přestřelil. Stadionem pak pořádně zašumělo, když hostující Zoubele z velkého vápna vystřelil jen opravdu těsně vedle levé tyče Kučerovy branky. Po šesti minutách hry navíc nad břevno také hlavičkoval Bartoš. Na dvě příležitosti soupeře však Jihočeši záhy odpověděli. Gólu se ale také nedočkali. Po přiťuknutí Stráského pálil Šíma zprava velice nadějně, gólman Pavlík jeho křížnou střelu stačil vyrazit. Od 82. min. se pak na hřišti odehrával již spíše karetní mariáš než hra s názvem fotbal. Sudí Příhoda rozdal do konce zápasu šest žlutých karet a navrch i jednu červenou. Nejdříve potrestal prohřešek Hílka, jenž uviděl osmou žlutou kartu v sezoně. Poté rozhodčí stejný kartonek ukázal i hostujícímu Bartošovi, pro nějž to ovšem byla už druhá v utkání a tak po následné červené kartě hřiště musel opustit. Hned na to Dynamo dosáhlo branky, kdy střídající Dolejš v tváří tvář Pavlíka neomylně prostřelil. Jeho parádní branka ale pro předcházející faul některého z jeho spoluhráčů nemohla být uznána. V 89. min. pak střet Svátka s gólmanem Pavlíkem ve velkém vápně Kladna vyvolal vlnu emocí. Konečný verdikt sudího byl faul českobudějovického útočníka, přestože domácí fanoušci by si jistě přáli odpískání penalty. A ačkoli jen následné ošetřování Pavlíka a uklidnění vzplanutých emocí trvalo několik minut, na tabulce čtvrtého rozhodčího se objevily jen nastavované dvě minuty. To se samozřejmě příznivcům Dynama pranic nelíbilo. Důsledkem byla i žlutá karta pro protestujícího gólmana domácích Kučeru.

Mezlík Pavel (89.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Muž zápasu

Tomáš STRÁSKÝ - Fotbalisté Dynama ve druhém jarním domácím zápase sice nevstřelili gól, přesto byl nejlepším hráčem útočník Tomáš Stráský. Mladý budějovický odchovanec stejně jako ve všech jarních zápasech urputně bojoval, rval se o každý míč a zaměstnával. V 79. vybojoval ztracený míč pro Šímu, jehož střelu musel likvidovat skvělým zákrokem Pavlík. Největší šanci zápasu ale Stráský zakončoval sám, již ve 4. minutě unikl soupeřovým obráncům, jeho tvrdou střelu za překonaným Pavlíkem ale zastavila spojnice tyče a břevna.
Tři nejlepší hráči zápasu:
Stráský, Plocek - Jablonský

Franrišek Straka (trenér Dynama): „Výsledek utkání je pro nás jednoznačně zklamáním. Představovali jsme si jej úplně jinak. Zápas víceméně pro nás začal a skončil tou šancí Stráského, kdy trefil spojnici branky. Je to jenom o gólech, nechci to nijak zdůrazňovat, ale gólové šance utkání prostě rozhodují. My na koncovce hoříme, nemáme ani to štěstíčko, které jsme měli na podzim, abychom dokázali šance proměňovat. Nedostali jsme se do hry, byl to víceméně jenom boj. Nedokázali jsme si kloudně přihrát a ani kvalitativně jsme nebyli tolik na výši, tak to zkrátka je, to si musíme přiznat. A zvlášť u některých hráčů mě mrzí, že hrají se strachem a obavou, co by kdyby.“

Jaroslav Šilhavý (trenér Kladna): „V naší situaci, v boji o sestup, je každý bod pro nás dobrý. Obzvlášť z Budějovic, odkud se body často nevozí. Povedl se nám vstup do utkání, kdy jsme měli i náznaky šancí. Pak ale domácí převzali iniciativu, zatlačili nás a byli lepším týmem. Povedlo se nám pak zejména přestát šanci Stráského. V utkání jsme nehráli konstruktivně, nedařila se nám kombinace, nepodrželi jsme balon a nechávali hrát soupeře. Naším problémem je, že tu předfinální fázi ještě dokážeme zvládnout, ale dál už to nedokážeme vyšit. To je naše bolest a proto nedáváme góly.“