Jihočeši se utkají v šestadvacátém kole s mužstvem z Liberce. Severočeši momentálně okupují šestou příčku, vysněný postup do Poháru UEFA pravděpodobně povede přes domácí pohár, ve kterém se prozatím probojovali do semifinále. Budějovické Dynamo se naopak nepatrně propadlo na osmou příčku. Soupeře od sebe dělí pouze tři body. Proti jihočeskému mužstvu navíc mluví jeden neoddělitelný fakt - liberecké fotbalisty na domácí půdě porazili Českobudějovičtí naposledy před deseti lety. Klíčové utkání začíná tradičně v neděli 18. dubna od 17 hodin a uskuteční se na Střeleckém ostrově.

Poslední zápas
Slovan Liberec - Marila Příbram 4:1 (1:0)

Branky: 26. Hološko, 68. Valachovič, 81. Polák, 90. Slepička - 75. Otepka
Rozhodčí: Helebrant - Vodička, Pokorný
ŽK: Hološko, Langer - Novák, Mendy, Žemlík, Turtenwald
Diváci: 5180.

Sestava Liberce: Hauzr - Zápotočný, Lukáš, Valachovič, Pilný (83. Brezinský) - Slepička, Langer, Polák, Ančic - Došek (64. Pospíšil), Hološko (79. Hamouz)

Preview
V jedenáctém kole podzimní části zavítali fotbalisté Dynama České Budějovice na sever Čech. Utkání řídila Dagmar Damková a týmy převáděly pohledný fotbal. Liberecký mančaft měl však mírně navrch. V 18. minutě zužitkoval krásnou Ančicovu přihrávku domácí Koloušek, jenž přehodil vyběhnuvšího brankáře Kafku, a trefil se parádně do levého rohu hostující svatyně. Skóre mohl srovnat na konci první půle černobílý Chlebek, v dobré příležitosti ale poslal míč vedle pravé tyče. Na začátku druhého poločasu vyrovnal Plocek, ke kterému balon doputoval po rohovém kopu. Rychlý záložník nádhernou střelou vymetl růžek domácí brány. Liberec se však nadále urputně snažil přenést vedení na svoji stranu. Po šancích Ančice a Pospíšila zahrával přímý kop Koloušek a krásnou trefou domácího špílmachra vedli Liberečtí o jednu branku. Černobílé Dynamo nesložilo zbraně a stále bojovalo o dobrý výsledek. Liberecké mužstvo ale jednobrankový náskok pohlídalo a vyhrálo tak 2:1.

Hráči jihočeského kádru mají velice špatnou bilanci se soupeřem z Liberce. Ze sedmnácti zápasů pouze třikrát dokázali zvítězit, šest duelů skončilo dělbou bodů a v osmi zápasech podlehli týmu ze severu Čech. Celkové vzájemné skóre zní 16:27. Na stadion na Střeleckém ostrově přijíždějí Liberečtí velice rádi. Na domácím trávníku se podařilo pouze jednou dovést utkání do vítězného konce (v sezoně 1993/1994 Jihočeši zvítězili 2:1), v pěti zápasech se objevila remíza (0:0, 1:1, 1:1, 0:0, 3:3) a dva duely černobílí vůbec nezvládli (0:2, 0:1). Celkové domácí skóre 7:9.

FC Slovan Liberec se pohybuje na šesté příčce s šestatřiceti body. Devět zápasů vyhrál, devět duelů skončilo remízou a v sedmi utkáních byl pokořen. Celkové skóre 26:20. V tabulce zápasů venku sídlí na páté pozici s jedenácti body. Ve dvou utkáních poznal vítězství, pět duelů skončilo remízou a pět zápasů prohrál. Celkové skóre venku 6:11. Kanonýrem libereckého mužstva je útočník Libor Došek s deseti zásahy. Nejvíce žlutých karet nasbírali David Langer společně s Miroslavem Holeňákem. Posbírali jich celkem pět. Nejvíce odehraných zápasů absolvovali Libor Došek a Karol Kisel, oba odehráli 24 zápasů. V tabulce odehraných minut vévodí Karol Kisel, odehrál 2006 minut.

Z libereckého celku odešli po podzimní části Antonín Kinský (Saturn Ramenskoje), Václav Koloušek (Slavia Praha), Lukáš Macháček (Most - na hostování), Baffour Gyan (Dynamo Moskva). Severočeský tým, který vede dvojice Stanislav Griga-Vítězslav Lavička, přišli posílit útočník Libor Došek (Brno), obránce Pavel Košťál (Most - na hostování), brankář Martin Lejsal (Reggina - na hostování).

V minulém utkání se utkali Liberečtí na domácí půdě s Příbramí. Po brankovém půstu domácích hráčů protrhl střeleckou nemohoucnost útočník Hološko, který se trefil ve 26. minutě. Hosté okamžitě po vstřelení gólu začali hrát aktivně, ale do žádné vážnější šance se nedostali. V 68. minutě kopali domácí fotbalisté rohový kop, na který si nejvýše naskočil obránce Valachovič a stav se posunul již na 2:0. Vzápětí liberecké diváky zmrazil příbramský Otepka, který doklepával po střele Nováka. Na konci zápasu však zdramatizování odmítli Polák se Slepičkou, na světelné tabuli tak svítil po 90 minutách stav 4:1.

Mezi hráčské opory libereckého celku můžeme zahrnout gólmana Zbyňka Hauzra, jenž také působil v Českých Budějovicích. Obranu usměrňuje Miroslav Holeňák, na stoperském postu hlídkují dvě stěžejní věže Valachovič a Lukáš. V záloze dominují špílmachr Kisel společně s rychlonohým Ančicem, který se pohybuje po levé straně záložní formace. Defenzivní úkoly má na starosti David Langer. Útočná řada překypuje výbornými fotbalisty, ať už je to nově příchozí Libor Došek, exsparťanský Pospíšil či dva mladí talentovaní reprezentanti Hološko a Slepička.

Do nedělního zápasu nebude moci poslat trenér Tobiáš Ivana Dvořáka, který posbíral čtyři žluté karty. Jediný otazník visí nad startem Martina Vozábala, jenž si v utkání na Synotu přivodil tržnou ránu. Během týdne se pokoušel trénovat, ale objevily se u něj zažívací potíže. Trenérům Grigovi a Lavičkovi nebudou k dispozici Libor Došek, Miroslav Holeňák a Tomáš Janů z důvodu zranění.

Zápas bude řídit hlavní rozhodčí Lubomír Puček, na stranách mu budou pomáhat asistenti Ladislav Talpa a Roman Kumstát. Delegátem duelu bude pan Zvonič. Roli náhradního sudího přijme Pavel Královec. Českobudějovičtí se potřebují dát dohromady po nevydařených zápasech s Jabloncem a Synotem. Na severu Čech sice vstřelili dvě branky a domácí celek přehrávali, přesto si neodvezli žádné body. Na Slovácku odehráli dobrý první poločas, avšak poté se sesypali a obdrželi opět tříbrankový příděl. Liberečtí se v posledních zápasech střelecky trápí. V minulém utkání ale vyprovodili Příbramské paradoxně debaklem 4:1. Obě mužstva mají nyní cosi společného. Černobílí inkasují laciné a zbytečné branky, Severočeši naopak branky nestřílí. Boj o pozice v horní tabulce startuje v neděli 18. dubna od 17 hodin a odehraje se na Střeleckém ostrově Pokladna u hlavní brány bude otevřena v neděli od 12 hodin a ostatní pokladny od 15 hodin.

Nenechte si ujít atraktivní utkání a přijďte podpořit českobudějovické fotbalisty. Čeká Vás také nová soutěž o velice lákavé ceny. V neděli jste na Střelecký ostrov srdečně zváni