Starší dorost Dynama je po sobotním dopoledni opět blíže k záchraně nejvyšší soutěže. Přestože svěřenci trenéra Miroslava Soukupa nedokázali vybojovat body proti vedoucímu týmu tabulky Viktorii Plzeň, největší konkurent v souboji o záchranu Jablonec ztratil domácí utkání s Hradcem Králové a k záchraně by mu pomohl pouze stoprocentní zisk z posledních třech utkání, z nichž jede dvakrát na hřiště soupeře. Dynamo už čekají jen dva zápasy a jakýkoliv bodový zisk v nich už bude znamenat definitivní jistotu záchrany bez ohledu na výsledky Severočechů.
Budějovičtí šli v utkání s Plzní brzy do vedení Frnochem, ale záhy o náskok přišli. Utkání rohodl začátek druhého poločasu, kdy domácí inkasovali dvakrát během jedné minuty a snížení Škody na 2:3 bylo již jen kosmetickou úpravou výsledku velmi kvalitního utkání.