V rámci oslav 100. výročí založení klubu si fotbalisté FC Písek pozvali na své hřiště bývalé fotbalové reprezentanty České republiky, se kterými sehráli přátelské utkání. Své stále velmi vysoké fotbalové schopnosti potvrdili i odchovanci jihočeského fotbalu Karel Poborský, Jan Koller a Jiří Němec. Prvně dva jmenovaní se navíc zapsali do střelecké listiny a právě díky jejich brankám vyhráli reprezentanti nad účastníkem ČFL 2:0.

Zápas v Písku sledovalo téměř 2000 diváků, kteří se rozhodně nenudili. Fotbaloví příznivci mohli tleskat akcím v podání hráčů jako byli například Koller, Kuka, Poborský, Šmicer nebo Němec. Osu kádru pak tvořili především hráči, kteří skvěle reprezentovali Českou republiku na mistrovství Evropy v roce 1996, kde Češi skončili za Německem na senzačním druhém místě.

Během velice atraktivního utkání viděli diváci dvě branky. Hned ve 12. minutě se po spolupráci se Šmicrem prosadil šéf Dynama České Budějovice Karel Poborský a druhý gól pak vstřelil deset minut před koncem dlouhán Jan Koller, který je odchovancem jihočeské vesnice Smetanova Lhota, které leží jen necelých pětadvacet kilometrů od Písku.

FC Písek - Reprezentanti ČR 0:2 (0:1)
Branky: 12. Poborský, 79. Koller.
Písek: Vršecký, Samoel - Pivoňka, Pastyrik, Kubiš, Pravda, Káník, Surovčík, Linhart, Mašát, Skopalík, Malý, Kosobud, Listopad, Kunc, Polodna, Zušťák, Šafárik.
Reprezentanti ČR: Kouba, Hyský, Rada, Suchopárek, Horňák, Jarošík, J. Němec, Poborský, Koller, Kuka, Šmicer, Vonášek, Mikolanda.