Po prohře v Hradci spadlo Dynamo na čtrnáctou příčku a nachází se tak těsně nad sestupovým pásmem. K uklidnění situace by bylo záhodno vydolovat v neděli od 15:00 v zápase s Bohemians 1905 všechny body. Tento klub v minulém kole po čtyřech vítězstvích našel přemožitele a na jihu Čech by klokani rádi začali další úspěšnou šňůru. Jak zápas dopadne?

Preview
Co se týče umístění v tabulce, je postavení klokanů příjemným překvapením ročníku. Tým Pavla Hoftycha si lebedí na sedmé pozici a kdyby se Bohemians podařilo držet v horní polovině tabulky i nadále, panovala by u nich naprostá spokojenost. Bohemians hlásí vyrovnané skóre 22:22 a hlavně zisku osmnácti bodů z "domácího" prostředí vděčí za aktuální umístění. Proč že je domácí prostředí v uvozovkách? Jen pro připomenutí - klokani byli vyhnáni ze svého Ďolíčku a domácí střetnutí musí hrát v Edenu. Venku už tak úspěšní Pražané nejsou, z devíti venkovních pokusů odešli Hoftychovi hoši šestkrát poraženi.

Poslední kolo prohráli fotbalisté Bohemians s Jabloncem. A se sklopenou hlavou odcházeli klokani ze hřiště po dlouhé době. Předtím totiž čtyřikrát v řadě vyhráli, což se zelenobílým naposledy podařilo v roce 1989. V Teplicích výhra 2:0, doma s Hradcem 1:0, těsně před zimní pauzou cenný skalp Plzně a jarní vítězná premiéra 3:1 na Slovácku. Na Dynamo rozhodně číhá nebezpečný protivník...

V posledním utkání Pavel Hoftych postrádal hned tři hráče základní sestavy. Radek Sňozík, Jiří Kaufman a Milan Škoda by však již měli být připraveni na trávník Střeleckého ostrava vyběhnout. Nejlepším střelcem Bohemians jsou čtyřbrankoví Jan Štohanzl právě spolu se Škodou. Závěrem vzpomínka na události nedávné - Dynamo se s Bohemians utkalo i v rámci zimní přípravy a duel vítěze nenašel, po brankách Nikla a Stráského svétilo na konci na světelné tabuli skóre 1:1.

Hvězda soupeře - MAREK NIKL

Čtyřiatřicetiletý kapitán zelenobílých. Marek Nikl je odchovancem Bohemians, kde již od počátku ukazoval svoje přednosti - důraznou, tvrdou hru, přehled a výbornou hru hlavou. Tyto herní vlastnosti mu přisoudily místo defenzivního hráče, v obraně Bohemians 1905 tvrdí Nikl muziku na postu stopera. Do svého mateřského klubu se Marek Nikl vrátil v září 2007 po angažmá v něměckém Norimberku, kde se Niklovi podařilo během devíti let vypracovat z nenápadného, neznámého fotbalisty, v uznávaného beka. V Norimberku nastoupil Nikl k 228 zápasům, v nichž se dokonce šestnáckrát trefil do sítě soupeřů. Znalci fotbalu si možná vybaví Marka Nikla i jako reprezentanta České republiky, Nikl má na svém kontě pět startů s lvíčkem na prsou.

Připomenutí podzimního střetnutí: 22.8.2010 - 6. kolo - Bohemians 1905 - SK Dynamo 2:2 (0:2)

Atraktivní utkání, s krutým výsledkem pro budějovické barvy, tak by se dalo charakterizovat vzájemné podzimní střetnutí. Dynamo se v prvním poločase dostalo do dvoubrankového vedení. V 19. minutě Hudson předložil míč Ondráškovi a ten propálil Sňozíka. O osm minut později se spolupráce opakovala a Zdeněk Ondrášek zavěsil do prázdné brány podruhé.

Ve druhém poločase byli domácí v Synot Tip Aréně aktivnější, Moravec snížil na rozdíl jediné branky. Kvůli faulu na Kučeru pak nebyl Bohemce uznán gól. Jenomže ani to domácí nezlomilo a v 93. minutě srovnal Jiří Kaufman na 2:2.

Utkání 20. kola Gambrinus ligy začíná na Střeleckém ostrově v neděli 13. března v 15:00 a průběh utkání můžete sledovat online na webu www.onlajny.cz.

Poslední zápas Bohemians:
19. kolo: Bohemians 1905 - FK Jablonec 0:1 (0:0)
Branky: 66. Eliáš.
Rozhodčí: Matějek - Moláček, Koval.
Sestava Bohemians: V.Marek - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Bartek - Štohanzl, Držík, Kraus, Moravec (73. Sedláček) - Nešpor (83. J.Marek), Hartig (70. Ibragimov).

1999/00 SK ČB 1:2Bohemians 1. ligaPejša - Klago 2
2000/01 Bohemians 4:3SK ČB 1. ligaPetrouš, Melecký, Janáček, Mareš - Klinka, Jukl, Janda
2000/01 SK ČB 0:1Bohemians 1. ligaMareš
2002/03 Bohemians 2:3SK ČB 1. ligaDoležal 2 - Sedláček 3
2002/03 SK ČB 3:3Bohemians 1. ligaJirousek, Lafata, Chlebek - Bednář, Rajnoch, Polodna
2007/08 Bohemians 0:2SK ČB 1. ligaMrkvička, Plocek
2007/08 SK ČB 2:0Bohemians 1. ligaSvátek, Vozábal
2009/10 Bohemians 2:0SK ČB 1. ligaŠkoda, Kaufman
2009/10 SK ČB 0:0Bohemians 1. liga-
2010/11 Bohemians 2:2SK ČB 1. ligaMoravec, Kaufman - Ondrášek 2

pořtým zápasůvýhry remízyprohry +G-G body (3 za v.)