Strakonická farma schytala ve 23. kole ČFL na domácím hřišti těžký debakl, když podlehla Roudnici 0:5. Jihočeši tentokrát prakticky bez posily z A-týmu na soupeře nestačili a připsali si nejtěžší prohru v sezoně.

Vzhledem k sobotnímu duelu A-týmu v Teplicích vypomohl farmě pouze Mkoyan, jenž pyká za čtyři žluté karty. Jihočeši utkání vůbec nezvládli. Roudnice byla za svou aktivitu odměněna v 8. minutě, kdy přihrávku Macháčka přetavil ve vedoucí gól exliberecký forvard Jan Blažek.

Po změně stran se hra domácích totálně rozpadla. V 61. minutě se po standartní situaci Bíra trefil znovu Blažek. O tři minuty později zatáhl Blažek míč do vápna, přihrál ho Michalu Macháčkovi, jenž propálil brankáře Rojíka. V 72. minutě neudržel brankář Strakonic míč po rohovém kopu a vedení hostí navýšil Miroslav Müller. V 85. minutě fauloval ve vápně Otepka a na jihu dobře známý Jan Svátek z penalty upravil na konečných 0:5.