Dynamo pokračuje ve své vizi a chce nadále stavět na vlastních hráčích. I proto před nedávnem podepsal na jihu Čech novou smlouvu Patrik Čavoš, teď se stal hráčem Dynama další bývalý sparťan. Třiadvacetiletý Jakub Pešek v úterý spojil s Dynamem následující tři roky své kariéry. "Chci s Dynamem zpátky do ligy co nejdřív," tvrdí rychlonohý záložník, který zatím v černobílém dresu odehrál 44 zápasů, v nichž vstřelil 4 branky.

Vstup do jara se Dynamu nepodařil dle představ. K panice ale důvod po prohře s Varnsdorfem a remíze ve Znojmě není, ne?
Určitě ne. Povedla se nám generálka s Vlašimí a možná jsme si trošku mysleli, že to půjde samo. Dostali jsme s Varnsdorfem takovou menší facku a je dobře, že přišla takhle zkraje jara. Ve Znojmě už jsme podali daleko lepší výkon, a kdybychom dali první gól, tak jsme si dle mého odvezli tři body. A byly by to cenné tři body, protože Znojmo je kvalitní soupeř.

Výkon ve Znojmě byl hlavně ve druhém poločase asi takový, jaký byste si představovali a jakým jste se prezentovali v podzimní části sezony.
Přesně tak. Řekli jsme si, že bez agresivity a pohybu se hrát nedá. Ve Znojmě jsme to ukázali a věřím, že v podobných výkonech budeme pokračovat. Pak nebudeme doma ztrácet body jako s Varnsdorfem.

Co nálada v kabině? Nezměnila se po nečekané prohře v prvním jarním kole?

Jakub Pešek u míče v utkání se Žižkovem
Vůbec ne. Kabina šlape, jak má. Nálada je dobrá a všichni se těšíme na další zápasy.

Nejbližším soupeřem bude v pátek Sokolov, který je tradičním účastníkem FNL, ale letos okupuje spodní patra tabulky. Jaký to bude duel?
Každopádně těžký, Sokolov má kvalitní tým. I když se jim momentálně moc nedaří, tak to budou chtít zlomit. My se však musíme držet naší hry, kterou jsme předváděli se Znojmem. Pak věřím, že získáme tři body, které potřebujeme. Doma nesmíme ztrácet. Pak máme doma Baník a Olomouc, tak aby i favorizované týmy přijely s respektem.

Posledním utkání se Sokolovem doma nabídlo tři neproměněné penalty. Vzpomenete si na tento zápas?
Ano, takový zápas jsem ještě nezažil (usmívá se). Snad se neproměněné penalty nebudou opakovat, a pokud se nám nějaká naskytne, tak ji proměníme. Hlavní budou ale tři body.

V úterý jste podepsal s Dynamem novou tříletou smlouvu. Jednání byla však podobně jako u dalšího sparťana Patrika Čavoše delší, že?
Novou smlouvu v Dynamu už jsme řešili déle. Do toho se ještě namotala moje změna manažera a chtěl jsem mít vše vyřešené co nejdříve. Sešli jsme se všichni v úterý večer v Praze a novou tříletou smlouvu podepsali. Do léta mi běží smlouva ve Spartě, od léta budu českobudějovický hráč se vším všudy.

V Českých Budějovicích už působíte třetí sezonu. Jste spokojen, když jste se rozhodl toto číslo zdvojnásobit?
Jsem. Když jsem se rozmýšlel nad dalším angažmá, tak bylo pro velkou výhodou, že budu pokračovat ve známém prostředí, kde mě všichni znají a já znám všechno tady. Klub o mě stál, což bylo další velké plus. Jsem rád, že jsme všechno dořešili a mohu se soustředit jenom na fotbal.

Máte pro další tři roky nějaký dlouhodobější cíl, kterého byste s Dynamem chtěl dosáhnout?
Chtěl bych se s Dynamem vrátit do ligy co nejrychleji. Věřím, že se nám to povede už v této sezoně. Kdyby ne, tak snad v té další. Všichni věříme v to, že se nám povede dostat se zpět mezi elitu.

A co osobní přání a cíle?
Chtěl bych co nejvíce pomoci týmu a splatit mu důvěru, kterou mi dává. V týmu je zdravá konkurence, ale já udělám všechno pro to, abych pravidelně nastupoval.

VIDEO: Dynamo díky brance Benáta remízovalo ve Znojmě 1:1 (12.3.2017)

V druhém jarním zápase hodili fotbalisté Dynama za hlavu nepovedené vystoupení s Varnsdorfem a po dobrém výkonu si odvezli ze Znojma bod za remízu 1:1. Domácí se sice dostali v prvním poločase do vedení díky Javůrkovi, Dynamo ale dokázalo ve druhé půli srovnat, když se trefil kapitán Petr Benát.