Ani předposlední zápas sezony nevyšel fotbalistům Dynama podle představ. Tentokrát byla nad jejich síly Viktoria Žižkov, s níž Jihočeši prohrávali už v prvním poločase o dvě branky. Jiskřičku naděje sice vykřesal útočník Ivo Táborský, avšak ani jeho branka nedodala Českobudějovickým síly na vyrovnání skóre.

Jihočeši začali zápas aktivně a i v jeho průběhu si vytvořili několik slibných příležitostí. Ke kýženému rozvlnění sítě však vedla jen střela Iva Táborského v prvním poločase. Na další gólovou radost ale už hosté čekali marně. „Dostali jsme strašně zbytečné branky po individuálních chybách. I když hra nebyla špatná, inkasovali jsme tři góly a jen jeden dali. Šance jsme si vytvářeli, ale výsledek je prostě 3:1,“ smutnil po zápase budějovický útočník, podle něhož byli žižkovští v zápase v jedné věci napřed. „Byli produktivnější a dali tři góly,“ pravil lakonicky.

Táborský se prosadil poprvé ve 24. minutě po spolupráci s Romanem Wermkem. „Při gólu na 2:1 to krásně udělal Wermkis, který si dal míč pod sebe, já jsem tam stál a pravou to trefil. Prostě štěstí, že jsme se myšlenkami potkali,“ popisoval po zápase svou střelu, které do sítě pomohla ještě teč jednoho z domácích hráčů. Ruce nad hlavu mohli zvedat Jihočeši ještě jednou po zásluze Iva Táborského, tentokrát radost ale zastavil ofsajd. „Můj druhý gól, to byla myslím taková nepovedená střela. Já jsem stál za obranou, takže to asi ofsajd byl,“ potvrdil po utkání, že sudí se při svém verdiktu nemýlil. „Měl jsem tam ale i jiné příležitosti, které by se daly vyřešit líp. A spoluhráči si šancí vytvořili také docela dost. Přijde mi, že jsme takoví zbrklí…,“ konstatoval sebekriticky.

Fotbalisté Dynama za sebou nemají jednoduchý závěr jara. Třetí soutěžní zápas v jednom týdnu se podle Táborského mohl na něm a jeho spoluhráčích také podepsat. „Přijde mi, že za posledních čtrnáct dní jsme odehráli strašně moc zápasů. Navíc máme hodně zraněných a vykartovaných hráčů, takže je to náročné. Ale tak to je fotbal,“ nehledal českobudějovický útočník výmluvy. Spíše ho ale trápil fakt, že se jeho týmu na jaře nedaří tak, jak by si hráči i fanoušci po povedeném podzimu představovali. „Máme to v hlavě. Po podzimu jsme byli namlsaní a zdravě sebevědomí, ale bohužel jaro se nám nedaří. Musíme si z každého zápasu vzít ponaučení, abychom v příští sezoně nedělali stejné chyby.“

Jihočechům v posledních zápasech působí problémy i děravá obrana. Sedm gólů za dva zápasy není ani podle Táborského dobrá vizitka. „Obrana byla doteď fantastická, gólman měl 12 čistých kont. Jak říkám, je to celé nepovedené a není to jenom obranou, protože brání celý mančaft.“ Do posledního utkání tak půjdou fotbalisté Dynama s cílem alespoň trochu si napravit reputaci v domácím prostředí. „Já doufám, že přijdou lidi, abychom se jim mohli odvděčit třemi body a hlavně výhrou. Chceme se rozloučit v klidu a ne další ztrátou,“ přeje si Ivo Táborský před derniérou letošního ligového ročníku.

Ten asi nebude patřit mezi nejlépe hodnocené, i když podzimní výsledky budějovického týmu mluvily spíše o opaku. „Podzim byl fantastický. To si nikdo nemaloval ani ve snu. Myslím, že jsme z toho vyždímali všechno. I zimní příprava byla kvalitní, ale potom jsme nechytli první dva domácí zápasy s Varnsdorfem a Sokolovem, což nás dost poznamenalo,“ tvrdí útočník, podle nějž byla velkým problémem i zranění klíčových hráčů. „Postupně vypadli Čermák, Novák a Kalod. Neříkám, že ostatní kluci, kteří za ně zaskočili, si s tím neporadili, ale ti tři nám prostě chyběli a na výsledcích to bylo vidět." Sezonu tak Ivo Táborský nehodnotí jako vydařenou. „Pro mě osobně je to určitě zklamání. Po podzimu jsme byli namlsaní a jarem jsme to celé zkazili,“ uzavřel.