Jedině tříbodový zisk může fotbalisty Dynama zachovat v boji o udržení první ligy v Českých Budějovicích. Jihočeši v minulém kole dostali krutý výprask v Teplicích, a tak budou v sobotu od 17:00 bojovat mimo jiné o to, aby si napravili pošramocenou reputaci. Trenér František Cipro bude mít k dispozici v minulém kole distancovaného Marka Kuliče, chybět mu budou ale dlouhodobě zranění Horejš, Němec a Gruber, hrát nemůže ani pravý obránce Vladimír Pončák, který v minulém kole obdržel čtvrtou žlutou kartu.

Preview

Jihočechům uštědřily tvrdou ránu v minulém kole Teplice, které na Stínadlech svého soka rozstřílely vysoko 5:2. Domácí byli sice aktivnější, fotbalisté Dynama ale dlouho drželi krok a i za stavu 3:2 je mohl do hry vrátit Lafata, který sám před gólmanem Poštulkou neuspěl. V základní sestavě týmu chyběl Marek Kulič, který měl stop za čtyři žluté karty. Vrátit se do boje o první ligu se pokusí fotbalisté Dynama v sobotu od 17:00, kdy na Střeleckém ostrově v zápase o šest bodů přivítají Opavu, která má na patnáctém místě stejně bodů jako Jihočeši.

Opava stejně jako Dynamo patřila ke klubům, které v první polovině patřily k tradičním týmům první ligy a v posledních letech balancují na hraně první a druhé ligy. V posledních pěti letech Opava dvakrát sestoupila do druhé ligy, aby se dvakrát okamžitě do první ligy zase vrátila. Dynamo a Opava v samostatné české lize odehráli celkem 11 zápasů, v nichž mají aktivní bilanci fotbalisté ze Slezska (5-4-2). Specialistou na Opavu je Marek Kulič, který v posledních dvou zápasech proti tomuto soupeři vstřelil čtyři branky!

Poslední zápas mezi Opavou a Dynamem skončil smírně 2:2, když všechny branky padly až ve druhém poločase. Důvody k radosti měli nejprve domácí, kteří díky slepeným brankám Hubníka a Batisty vedli 2:0. Těžko uvěřitelná situace ale vrátila Jihočechy do hry - domácí útočník Baránek již s rukama nad hlavou v 68. minutě oslavoval třetí gól Opavy, když zasáhla vyšší moc, která míč zastavila na brankové čáře promočeného hřiště. Díky tomuto momentu se fotbalisté Dynama pravděpodobně vzchopili a Marek Kulič během pěti minut vyrovnal na konečných 2:2.

Fotbalisté Opavy, které v současné době vede Vlastimil Palička figurují na patnáctém místě se ziskem osmnácti bodů. Před Dynamo je staví pouze lepší skóre (23:28 - Dynamo má 21:33). Nejvíc branek vstřelil v dresu Opavy Wiliam Batista - 5, který ale v současné době ale již ve Slezsku nepůsobí, a tak jsou nejlepšími střelci Sviták a Zeher, kteří se trefili třikrát.

V posledním ligovém zápase fotbalisté Opavy doma podlehli pražské Slávii, když odehráli zcela vyrovnané utkání. Opava se dokonce dostala již ve 12. minutě do vedení, o zvrat v zápase se ale postarali Gedeon se Zbončákem.

Slezský FC Opava - Slavia Praha 1:2 (1:1)

Branky: 12. Zeher - 29. Gedeon, 83. Zbončák
Rozhodčí: Královec - Zlámal, Lhoták
ŽK: Bureš, Laciga - Sedláček, Latka, Bejbl, Vlček, Kuka
Diváci: 5831.

Sestava Opava: Bobok - Laciga, Krajčovič, Kotůlek (86. Dohnálek), Bureš (60. Kulig) - Kiša, Sviták, Šalamoun (75. Baránek), Dujka - Svátek, Zeher. Trenér: Palička.

Kouč Cipro nemohl v Teplicích počítat s distancovaným Kuličem, kterého na hrotu útoku nahradil Vyskočil. Průbojný útočník bude nyní v sobotu opět k dispozici, avšak zkušený kouč Jihočechů se bude muset obejít bez dalších dvou hráčů. Vedle dlouhodobě zraněných Horejše s Němcem se na marodku dostal Jan Gruber, který bude mimo hru pravděpodobně až do konce sezony. Proti Opavě nemůže hrát ani pravý bek Vlado Pončák, který dostal v utkání v Teplicích čtvrtou žlutou kartu.

Fotbalisté Dynama čeká zápas o šest bodů, ve kterém se nemohou dovolit ztrácet další body a jen plný bodový zisk může přiživit naději pro záchranu v první lize. Utkání, které začíná v sobotu od 17:00, bude na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích řídit trojice Bouše - Zlámal, Košec.