Dal jeden z nejhezčích gólů na Střeleckém ostrově za poslední sezony. A zároveň tím vyšperkoval jedno z nejkrásnějších utkání Dynama za poslední roky. Patrik Čavoš ve 12. minutě otevřel gólový účet utkání, které Jihočeši ovládli 4:1. A pokud forma černobílým vydrží, nemusí být třetí výhra v řadě tou poslední. Naopak bývalému českobudějovickému obránci Jiřímu Bederkovi v hradeckých barvách po utkání do zpěvu zrovna nebylo.

Zápas jste otevřel krásným gólem ve 12. minutě, kdy jste perfektně zavíral zadní tyč a uklidil Wermkeho parádní centr. Jak jste celou situaci viděl?
Vybojovali jsme balon, dostali jsme ho na Romana do pravé strany. Já jsem viděl, že jejich pravý obránce nestíhá. Tak jsem sprintoval k brance, křikl si a dostal od Romana fantastický centr a proměnil jsem. Vyšel mi krok na levou, tak jsem rád, že jsem to vůbec trefil.

Po vašem zásahu jste se zklidnili a zdálo se, že hrajete to, co potřebujete.

První gól je vždycky hrozně důležitý. Pomůže to i psychicky. Věděli jsme, že máme na to, abychom Hradec porazili. Ale díky rychlému vedení se nám pak hrálo ještě lépe.

Zdálo se, že jste hlavně v prvním poločase nechali soupeře hrát s míčem a čekali na rychlé brejky, ze kterých jste hrozili. Byl to záměr?
Trochu ano. Oni se navíc po prvním gólu museli už trochu tlačit dopředu, což nám vyhovovalo. My víme, že máme jedny z nejrychlejších křídel v lize, čehož jsme využili.

Napadlo vás, že byste mohli exligového soupeře porazit takovým rozdílem, a místy jej tak přehrávat?
Když by mi to řekl někdo před zápasem, tak bych si myslel, že blázní. Ale po průběhu utkání to mohlo být klidně 6:2 nebo 7:2. Mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem.

Díky výhře vedete tabulku. Jaký je to pocit?
Krásný. Ale už v přípravě jsem věděl, že máme kvalitní mužstvo. Potvrzovali jsme to výsledkově i herně. Jsem rád, že jsme si to přenesli z přípravy do ligy. Teď musíme ještě přidat, abychom si vytvořili dobrou pozici.

Trenér Horejš si často pochvaluje konkurenci v mužstvu. Cítíte to stejně?
Ano, myslím si, že v týmu máme zdravou konkurenci. A neříkám to jenom já. Nám všem je jasné, že všichni musíme odevzdat maximum. Kdo to tak nedělá, jde na lavičku.

Na šlágr kola přišlo patnáct set diváků, kteří museli být nadšeni. Cítili jste podporu z hlediště?
Je to rozdíl, i když přijde patnáct set diváků. Když se povede pěkná akce, diváci zatleskají, povzbudí to a zahřeje. Snad budou chodit ještě ve větším počtu.

Můžete si vysokou výhrou nad jedním ze spolukandidátů na postup zjednat u soupeřů respekt?
Věřím, že jsme si jej vybudovali. Ale každý zápas je úplně jiný a musíme makat na sto procent každé utkání, abychom i nadále byli v tabulce nahoře.

Čeká vás anglický týden, ve středu hrajete na Olympii Praha, v neděli doma s Ústím. Nebudete muset trochu krotit sebevědomí?
Ne, to zvládneme. Fyzicky to bude náročné, ale v přípravě jsme poctivě pracovali. Zvládneme to fyzicky a snad i výsledkově.

Nechali jsme se nalákat, mrzí hradeckého zadáka Bederku

Šlágr o první místo v tabulce jste nezvládli a z Českých Budějovic si odvezli debakl. Takhle jste si utkání asi nepředstavovali.

To vůbec ne. V prvním poločase jsme se nechali nalákat, drželi jsme víc míč, ale Budějovice čekaly na brejky a z nich daly první dva góly. O přestávce jsme si řekli, že máme na hrotu vysokého Libora Žondru, že na ně vlítneme, že není na co čekat. Ale položil nás třetí smolný gól.

Při tom jste ale jistě věděli, že Dynamo je díky Peškovi s Wermkem extrémně nebezpečné při rychlých útocích po stranách.
Věděli, připravovali jsme se na to. Hlavní problém byl v tom, že jsme v předfinální fázi hodně vymýšleli. Chyběl nám tah na branku, střelba. Pak jsme o míče přicházeli, z čehož pramenily rychlé brejky domácích. Po třetím gólu už s rozjetým soupeřem nešlo nic dělat.

Začátek sezony jste zvládli slušně, co pro vás znamená vysoká porážka na jihu Čech?
Není to nic příjemného, ale máme ve středu další zápas. Hostíme Žižkov, takže máme možnost tuto porážku napravit. Utkání si rozebereme a poučíme se z něj.

V minulém ročníku jste v Dynamu působil. Měl jste proti bývalému klubu speciální motivaci?
Neřekl bych. Těšil jsem se na zápas jako na každý jiný.