Běží 87. minuta zápasu SC Xaverov Horní Počernice – SK Dynamo České Budějovice B. Jak málo chybělo a Xaverov mohl vést. V bráně ale hájí čisté konto Jakub Skála. Dvacet minut je zatím na hřišti Michal Mašát, nabíhá si do volného prostoru a střílí svou zatím nejdůležitější branku kariéry. Radost se v tu chvíli nedá popsat slovy. Zbývá ještě pár minutek hry a rychle se zjišťuje, jak hrají ostatní týmy. Most B – Letohrad 1:2. To nám hraje do karet, máme více bodů, než oba týmy. Varnsdorf - Břevnov 1:2. Břevnov se vítězstvím zachránil. Chomutov – Střížkov 2:1. Opět špatně, Chomutov se také zachraňuje. Kolín – Slavia B 2:2. Remízou si Kolín podepsal sestup. Je to tedy jisté, i příští rok bude B-tým Dynama hrát třetí nejvyšší soutěž.

Hrdinou dne by měl být vyhlášen Michal Mašát, podívejme se ale ještě rychle do tabulky. Poslední končí Most B (37 bodů). Domácí se prohrou s Letohradem vlastně sami odsoudili k sestupu. Předposlední končí Letohrad (38. bodů). Snaha o záchranu byla velká. Tým s největší domácí návštěvností ČFL se rval do poslední chvilky. Bohužel to nestačilo. 39 bodů mají v tabulce dva týmy. Kolín a Dynamo B. V tu chvíli rozhodují vzájemné zápasy. Oba hovoří ve prospěch Českých Budějovic. Na hřišti Kolína zvítězilo Béčko 2:0 po brankách Čančury a Škody. Ještě pod trenérem Jaroslavem Vavrochem se tak podařil vstup do sezóny. Oba úspěšní střelci přišli na plochu až v průběhu hry. „Přehráli jsme soupeře kondičně a proto jsme vyhráli zcela zaslouženě,“ řekl po zápase v Kolíně trenér Vavroch.

I domácí zápas zvládlo lépe Dynamo. Ačkoliv to dlouho tak nevypadalo. Na vedoucí branku Marušky dokázal pohotově odpovědět Novotný. Ani ve druhém poločase nemělo na osm desítek prokřehlých diváků mnoho důvodů k radosti. Až přišla 59. minuta a s ní vběhl na hřiště Jakub Janoušek. Svým důrazem a průbojností dokázal strhnout i ostatní spoluhráče. Hned jeho první doteky s míčem znamenaly vedoucí branku. O tři minuty později přidal i druhý gól. Aby toho nebylo na soupeře málo, na hřiště přichází v 86. minutě Radim Pouzar a než se hosté nadějí, i on dává branku. Jiří Vlček po zápase označil střídání trenéra ing. Petra Skály za majstrštyk. Sám trenér byl o něco skromnější: „Takovéhle trenérské střídání se povede třeba jenom jednou za život.“ I druhý vzájemný zápas rozhodují paradoxně střídající hráči. Možná právě kondice byla jedním z aspektů, které rozhodly o naší záchraně.

Českobudějovický fanoušek si může po sestupu A-týmu alespoň trochu oddychnout. Béčko je zachráněno!!! A co víc, příští rok si fanoušek fotbalu užije hned několik jihočeských derby. Po Strakonicích a juniorce Dynama do bojů ČFL zasáhnou také, z druhé ligy sestupující, fotbalisté Prachatic.