Alespoň částečně napravit nepodařený vstup do jarní části sezóny se pokusí tuto sobotu rezerva Dynama na hřišti Mladé Boleslavi. B-tým Dynama po třech odehraných kolech stále čeká na střelce prvního jarního mistrovského gólu. I přes nepříliš lichotivou střeleckou bilanci vstoupí Jihočeši do zápasu jako mírný favorit. V tabulce jim totiž patří 11 místo (26 bodů), zatímco Boleslav B je na předposlední sedmnácté příčce (18 bodů). Oba celky získaly ze třech jarních zápasů pouze bod, vítěz vzájemného duelu si tedy výrazně vylepší svou letošní bilanci.
Mladíci Dynama se v úterý vydali ladit formu do Písku, kde se střetli s místním FC. Přes výraznou herní převahu pokračovalo střelecké trápení a k vidění byl festival nevyužitých šancí v podání Budějovic. I přesto ale nakonec B-tým zvítězil nad vedoucím týmem KP 2:0, když se do střelecké listiny zapsali Hrbáč a Červenka.

Juniorka Boleslavi nahradila před začátkem této sezóny v ČFL končící Břevnov. Historie tedy pamatuje pouze jediné utkání rezerv Českých Budějovic a Mladé Boleslavi. Poměrně nečekaně se z vítězství radoval tým z města Škodovek. Celkem vyrovnaný zápas rozhodl svou brankou v nastaveném čase Michal Ordoš. Dynamo má tedy svému soupeři co oplácet. Ani jeden z celků však nemůže počítat s výraznou pomocí pendlů. A-tým Dynama hraje svůj zápas na Slovácku ve stejný den jako rezerva, mladoboleslavské Áčko se přestaví v pondělí za účasti televizních kamer na Spartě.

Poslední vzájemný zápas:
SK Dynamo České Budějovice - FK Mladá Boleslav B  0:1

Branky: 90. Ordoš
ŽK: Peroutka, Hrbáč, Gruber, Myšák, Skopalík, Stráský – Krátký, Mrvík, Ordoš
Rozhodčí: Rožec - Wencl, Malák

Sestava SK Dynamo České Budějovice B: Skála – Kosobud, Martínek, Peroutka, Picka – Gruber, Mašát, Skopalík, Hrbáč – Stráský (69. Pouzar), Myšák
Trenér: Karel Musil

Sestava FK Mladá Boleslav B: Šeda – Krátký, Brezinský, Mrvík, Kalíšek – Brunclík (90. Skramužský), Ordoš, Murárik, Vajgl (83. Sedláček M.) – Mikolanda (46. Voborník), Kysela
Trenér: Luděk Kokoška

Stejně jako rezervě Dynama, také B-týmu Boleslavi se zatím na jaře nedaří podle představ. Ze tří zápasů uhrála mladoboleslavská juniorka dva body. Na rozdíl od Jihočechů však nemá Boleslav takové problémy se střílením branek. Ze tří posledních zápasů nasázela Boleslav svému soupeři pět branek. Nutno ovšem dodat, že šest jich inkasovala.

O uplynulém víkendu zavítalo béčko Boleslavi na umělou trávu do Mšena, kde hraje své zápasy B-tým Jablonce. Přestože herně byl první poločas vyrovnaný díky chybě Tomáše Sedláčka skóroval těsně před přestávkou domácí Šísler. V 70. minutě skóroval po rohu Patka a Jablonec vedl 2:0. Již za dvě minuty ale Žáček povedenou střelou snížil a vyrovnání zařídil v 75. minutě Tomáš Sedláček. Tentýž hráč mohl dokonat obrat v 83. minutě tváří v tvář gólmanu Bočokovi ale neuspěl. Poslední šanci na dokonalý zvrat měl Michal Ordoš, jeho střela ale skončila na břevně jablonecké brány.

Poslední zápas Boleslavi B:
FK Jablonec 97 B - FK Mladá Boleslav B2:2

Branky: 44. Šísler, 70. Patka - 72. Žáček, 75. Sedláček T.
ŽK: Vizingr (Bol)
Diváci: 250
Rozhodčí: Šedivka

Sestava Boleslavi B: Šeda - Pára, Mrvík (11. Žáček), Rolko, Kalíšek - T. Sedláček, Vizingr (81. Skramužský), Ordoš, Fabián - Mikolanda, Voborník (60. Gögh)

Boleslav B je v ČFL nováčkem a prozatím je tento fakt znát. Body přibývají Středočechům pozvolna a i přes poměrně silný kádr se v tabulce krčí juniorka Boleslavi na předposledním místě. Od začátku soutěže zvítězili mladoboleslavští pouze čtyřikrát, šestkrát dokázali remizovat a desetkrát prohráli. V sestavě našeho sobotního soupeře nastupují poměrně zvučná jména. Obránce Pára a záložník Fabián jsou v reprezentaci osmnáctiletých. Silnou stránkou Boleslavského béčka je především útočná hra. V útoku nastupuje Petr Mikolanda, jenž má zkušenosti z londýnského West Hamu. Připravovat šance se mu snaží Michal Ordoš či Tomáš Sedláček.

Juniorka Dynama všechny své letošní jarní zápasy na soupeřově hřišti odehrála na umělé trávě a nejinak tomu bude i tuto sobotu. Zápas FK Mladá Boleslav B – SK Dynamo České Budějovice B se odehraje v sobotu 31.3.2007 od 10:15 na umělé trávě Městského stadionu v Mladé Boleslavi. Hlavním sudím zápasu bude pan Berka, pomáhat na čarách mu budou pánové Pešek a Kovařík.