B-tým sehrál na Složišti přípravné utkání s Prachaticemi. Trenér, ing. Petr Skála, se tak snaží udržet své svěřence v zápasovém tempu. O víkendu totiž rezerva neodcestovala k zápasu 19. kola České fotbalové ligy do Čáslavi, který byl odložen díky nezpůsobilému terénu. Náhradní termín pro toto utkání je zatím stanoven na 13. dubna. Hráči Tatranu Prachatice, stejně jako Béčko, o víkendu neodehráli plánovaný zápas. Tak jako drtivá většina týmů z nižších lig, byli nuceni i prachatičtí odložit své utkání díky nepříznivému terénu. Plánovaný nedělní zápas proti Ústí nad Labem tak sehrají hráči Tatranu až začátkem dubna.

Juniorka se opět dokázala vytáhnout a uhrála s druholigovým Tatranem cennou remízu 1:1. Za rezervu se střelecky prosadil, její nejzkušenější hráč, Ivan Dvořák, který překonal hostující gólmana nádhernou střelou ze vzdálenosti 20. metrů. Hosté srovnali v 65. minutě z pokutového kopu. K vidění bylo velice vyrovnané utkání, ve kterém mohl B-tým dokonce zvítězit, Houška postupoval ve druhém poločase sám na bránu Prachatic. Jeho šance ale gólem neskončila.

Béčko, které čeká o víkendu zápas s Chomutovem nastoupilo proti Prachaticím v sestavě:

1. poločas: Pronaj – Pintér, Kupka, Dvořák, Peroutka – Maruška, Pouzar, Adam, Hrbáč – Janoušek, Škoda

2 poločas: Pronaj – Kordík, Kupka, Dvořák, Bezemek – Maruška, Skopalík, Adam (60. Pouzar), Hrbáč – Hanzal, Houška

Trenér Skála si přípravu moc pochvaloval: „Podařilo se nám na poslední chvíli sehnat kvalitního soupeře a velice dobře byl připraven i terén. Z toho mám velikou radost. Těší mě, že jsme dokázali být Prachaticím rovnocenným soupeřem.“ Do zápasu nemohl nastoupit Michal Mašát, který si v pondělí poranil koleno. Pro nedělní mistrák s Chomutovem by už, podle trenéra Skály, měl být k dispozici. Do přípravy se zapojil také gólman Jakub Skála, který je po operaci.

Béčko nyní vzhlíží k nedělnímu utkání ČFL, ke kterému přijede do Českých Budějovic Chomutov. Plánovanou sestavu na nedělního soupeře nám trenér Skála velice rád prozradil: „Nastoupí jedenáct hráčů, jeden z nich bude nejspíše brankář.“ Ještě není zcela jasno, na které hřiště v neděli juniorka vyběhne k zápasu. „Rád bych, kdybychom mohli nastoupit na přírodní trávě. V záloze ale ještě vždycky máme umělou trávu,“ přibližuje nakonec trenér Skála místo zápasu.