Ve středu v podvečer na Střeleckém ostrově běhalo vlastně dvaadvacet hráčů v dresech Dynama. Sudí totiž neschválil ty opavské, že by se pletly s těmi domácími. Možná na to na chvilku zapomněl opavský kapitán Jan Žídek, jenž si ve druhé půli skoro dal vlastní gól. Co se "nepovedlo" Žídkovi, to napravil Richard Kalod, jenž vystřelil Dynamu pátou domácí výhru.

Začněme u vašeho gólu, který rozhodl o výhře Dynama 2:1. Opavský obránce tečoval vaši střelu mimo dosah brankáře Fendricha.
Chtěl jsem, aby střela před gólmanem skočila. Nakonec to k němu ani nedošlo, někdo to tečoval mimo dosah brankáře. Skončilo to v kase, takže super.

I když branka spadá do kategorie šťastných, tak radost musela udělat.
Udělala. Ale lepší jsou tři body.

Rozhodující moment přišel v okamžiku, kdy spíše Opava byla aktivnější a měla blíž vítězství.
Ne, to je jen povolit, přitáhnout (směje se).

Richard Kalod slaví vítězný gól v klubku spoluhráčů

Kromě gólu jste měl na startu druhé půle ještě další šanci, kdy jste ale sám před brankářem zamířil mimo.
Chtěl jsem to dávat na přední tyč nahoru. Akorát mi to sjelo, asi jsem měl na kopačce popcorn.

Soupeř hrál od začátku na tři obránce. Zaskočil vás tím?
Ani ne. Dobře jsme se na Opavu připravili. Věděli jsme, že musíme pokrýt jejich běhavý střed hřiště. To myslím, že se podařilo.

Na rohy jste zvítězili 9:1. I to dokazuje, že jste hýřili aktivitou a vyhráli zaslouženě?
Já si to nepočítal, ale hráli jsme doma, museli jsme vyhrát. Za několik let, co hraji v Budějovicích, máme fanouškům co vracet. Doma se nám v posledních letech moc nedařilo. Snad nyní vítězná šňůra vydrží co nejdéle.

Nepokazilo šlágr s Opavou deštivé počasí?
Ani ne. Já mám rád deštivé a chladné anglické počasí. To mě nutí na hřiště se trošku hýbat a běhat (směje se).

Nebylo pro vás obtížné pár dní po smolné porážce v Ostravě zapomenout a v hlavě obrátit hned ke středeční předehrávce?
Ne. Každý zápas začíná od nuly, s tím do toho vždy jdeme.

Za týden hostíte v poháru pražskou Spartu. Potrápíte favorita?
Nachystáme se a zkusíme je pozlobit. Abychom udrželi tu domácí neporazitelnost (usmívá se).

V Budějovicích jsme mohli jen získat, tvrdí opavský kapitán Žídek

Co chybělo k tomu, abyste si z jihočeské metropole odvezli body?
Prospali jsme první poločas. Myslím si, že kdybychom byli v první půlce stejně aktivní jako v té druhé, tak bychom určitě neprohráli. Když se nám povedlo ve druhé půli vyrovnat, tak sedm minut před koncem dostaneme smolný gól, když si sami do branky tečujeme lehkou střelu.

I když vás nešťastný závěr může mrzet, tak domácí mohli rozhodnout už dříve, kdyby přidali druhý gól z několika šancí.

Opavský kapitán Jan Žídek si skoro vstřelil vlastní gól
To máte pravdu. Šance soupeře byly dány naší zbytečnou pasivitou, nehráli jsme svoji hru. Chyběl nám hlavně pohyb.

Samotný začátek se vám však povedl, měli jste v prvních pěti minutách dvě nadějné šance.
Zkusili jsme domácí překvapit tím, že jsme hráli na tři obránce. Prvních pět minut to fungovalo výborně, měli jsme dvě příležitosti. Mysleli jsme si, že to půjde samo. Ubrali jsme na pohybu a aktivitě. Škoda ztracených bodů.

Vy jste měl při zápase štěstí, že jste si nevstřelil vlastní gól. Oddechl jste si při těsných situacích?
Docela jo (usmívá se). Bylo to těsné. Šel jsem do skluzu, trošku mi podjela noha a míč šel pár decimetrů vedle naší branky.

Co znamená porážka v Českých Budějovicích pro další průběh sezony?
Nic vážného. Mohli jsme tady jenom získat, v tabulce pravdy máme nadále +6. Teď hrajeme doma, tam chceme zase potvrdit naši pozici. Nechceme ztrácet body doma a vozit něco z venku. Myslím, že jsme zatím zanechali dobrý dojem.

Nadále panuje spokojenost v opavských řadách po třetině soutěže?
Rozhodně. Škoda posledních dvou prohraných zápasů, kdy jsme nebyli horší, ale výsledkově to nevyšlo. Jdeme si za svým cílem, ten stále platí.

Televizní duel jste museli odehrát v půjčených dresech, protože ty vaše vám rozhodčí neschválil. Nemohlo vás to ovlivnit?
Nemyslím si. Možná leda když jsme se to dozvěděli, tak jsme byli trošku nervózní. Navíc ty dresy nám byly trošku větší. Ale to nás nemůže rozhodit a vymlouvat se na to nedá.

V souboji o třetí místo Dynamo porazilo Opavu (5.10.2016)

Po většinu utkání bylo Dynamo lepší a proti třetímu celku tabulky získalo další domácí tři body. Do vedení se Jihočeši dostali díky přesné střele Romana Wermkeho, za Opavu srovnal Tomáš Jursa. Tři body vystřelil Dynamu sedm minut před koncem Richard Kalod, když si Opavští jeho střelu tečovali do vlastní branky.