Třetí ligový soupeř během deseti dnů čeká českobudějovické Dynamo. Po Slavii a Plzni změří Jihočeši síly s brněnskou Zbrojovkou a poprvé v přípravě už trenér Horejš nerozvrhne síly rovnoměrně mezi dvě jedenáctky. Před dvěma lety v přípravě porazilo Dynamo soupeře z Brna 1:0, hrálo se tehdy také v Kamenici nad Lipou. Jak dopadne vzájemný duel tentokrát? Utkání začíná v sobotu v 11 hodin.

FC Zbrojovka Brno nezažila úplně povedený ročník, v jehož závěru se musela trošku strachovat i o prvoligovou příslušnost. Jihomoravané ale nakonec ligový finiš zvládli zejména na domácím hřišti a pod trenérem Svatoplukem Habancem se chystají na novou sezonu. Zbrojovce po sezoně odešel střelec Jakub Řezníček do Plzně, opačným směrem putoval na hostování záložník Kratochvíl. Zatím druhou jistou posilou je příbramský Tomáš Pilík, který by měl převzít úlohu špílmachra po Pavlu Zavadilovi, který zamířil do Opavy. Brněnský celek nadále shání útočníka číslo jedna, několik fotbalistů je ve Zbrojovce na zkoušku.

Celek z moravské metropole se v brance bude zřejmě opírat o dvaadvacetiletého gólmana Pavla Halusku, který zatím odchytal oba přípravné duely. Mezi největší osobnosti týmu bezesporu patří stoper Petr Pavlík, který má za sebou úspěšné angažmá v Jablonci, či bývalý reprezentant Jan Polák, jenž hrával i v Německu a Belgii. Ze dvou duelů před startem sezony si Brněnští připsali remízu 1:1 se slovenskými Zlatými Moravci a naposledy ve středu těsnou porážku 2:3 s dalším slovenským týmem Trnavou. Po utkání s Dynamem zamíří Zbrojovka na soustředění do Rakouska.

Poslední přípravný zápas Brna:
FC Zbrojovka Brno – FC Spartak Trnava 2:3 (1:0)
Branky: 24. Kratochvíl, 56. Pilík (pen.) – 48. Čanturišvili, 78. Jirka, 81. Bogdanovski. ŽK: O. Vintr (BRN).
Sestava Brna: Halouska – Šural, Pavlík, Kijanskas, Jablonský – Polák – Pilík, Kratochvíl – Mikuš, van Eijma, Fortes.

Českobudějovické Dynamo v přípravě poprvé neuspělo, když ve středu prohrálo s Plzní 1:5. Výsledek je pro Jihočechy však poměrně krutý, protože hlavně v prvním poločase byli favoritovi více než rovnocenným soupeřem. O tři dny později čeká černobílé další prvoligový celek, tentokrát z jihomoravské metropole. „Brno je pořád to ligový tým, který nás zase prověří. Musíme koukat výš, zápasy s ligovými celky nám dají nejvíc,“ je si vědom Patrik Čavoš, který nastupuje ve středu zálohy. Jeho potenciálními konkurenty v boji o místo v sestavě tak jsou i Jakub Moravec a Petr Javorek, o které klub stojí, ale ještě se řeší podmínky jejich působení na jihu Čech. Na testech naopak neuspěl slovenský obránce Loduha.

Poprvé v přípravě nebude Dynamo hrát na dvě jedenáctky. „Hráči měli dostatek prostoru na to, aby se ukázali. Pro kluky základního kádru budeme minutáž navyšovat, abychom vyladili ideální sestavu. Teď nás čeká Brno, ale na soupeře zatím tolik nekoukáme a chceme hrát svoji hru. Bude to další ligový soupeř, který nás prověří. A věřím, že mu budeme důstojným soupeřem,“ říká českobudějovický kouč David Horejš. Ten nadále nemůže počítat s Čermákem a Tomkem, nejistý je start Táborského. S Brnem se Dynamo potkalo naposledy v přípravě v červenci roku 2015, kdy také v Kamenici vyhráli Jihočeši 1:0 brankou Zdeňka Linharta ze třetí minuty.

Další přípravný duel odehraje Dynamo s Brnem v sobotu od 11 hodin v Kamenici nad Lipou a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži.

Nemáme se za co stydět, shodují se Čavoš s Horejšem (6.7.2017)

Výsledek 1:5 je pro českobudějovické fotbalisty krutý. V prvním poločase si vytvořili proti plzeňské Viktorii několik gólových příležitostí, skórovat se jim ale nepovedlo. Naopak ve druhém dějství po chybách v obraně Vrbův tým trestal a za Dynamo jen snižoval Petr Benát. "Nemáme se za co stydět," shoduje se záložník Patrik Čavoš s trenérem Davidem Horejšem.