Ani na čtvrtý pokus se Dynamu nepovedlo na jaře zvítězit. Po remíze 1:1 si úvodní jarní bod připsala i Zbrojovka Brno. Ani českobudějovický Michal Daněk ani brněnský Pavel Mezlík nebyli s výsledkem spokojeni.
Michal Daněk

Z důležitého utkání máte pouze bod, to je málo, ne?
Je to málo. Potřebovali jsme vyhrát za každou cenu, ale to, co jsme tady dnes předvedli, neodpovídá bojům o záchranu.

V čem byla hlavní příčina velkého množství vyložených šancí Brna?
Je pravda, že Brno mělo hodně šancí, ale bylo to dáno tím, že jsme pořád otevírali střed hřiště. Tlačili jsme se sice dopředu, ale k ničemu to nevedlo a Zbrojovka měla mnohem více šancí než my.

Inkasované brance předcházela řada odrazů. Jak jste to viděl vy?
To byste se museli zeptat spíš Jardy Machovce, který byl u toho. Nevím, jestli to nešlo nějak odkopnout… Asi jsme trošku urazili to štěstíčko a dostali takový hloupý gól.

A co při té penaltě. Tušil jste, co Švancara vymyslí?
Čekal jsem, že to kopne doprostřed, ale spíš dloubákem. Jsem rád, že jsem jí chytil, ale znovu opakuji, že jsme ztratili dva body a na zbytek se historie neptá.

Ke konci zápasu jste měl řadu těžkých zákroků…
Zachytal, ale k ničemu to nebylo (hořký úsměv). Chtěli jsme tři body, ale výkon ve druhé půli rozhodně nevedl k záchraně v lize.

Je to pro nás ztráta, myslí si exbudějovický Pavel Mezlík

Získali jste první jarní bod. Jste spokojeni s výsledkem?
Těžko se to hodnotí. Pro diváky to byl krásný zápas, k vidění byla spousta šancí. Strašně mě mrzí, že jsme tady nevyhráli. Sice jsme mohli i prohrát, ale možností rozhodnout jsme měli ve druhé půli víc. Byly to ložené šance, rozhodnout jsem mohl já, Škoda nebo Švancara. Je to pro nás ztráta.

Ten váš gól byl trošku nepřehledný. Jak se to seběhlo?

Pavel Mezlík
V první chvíli jsme se srazili se Škodou, já jsem o něm nevěděl a chtěl jsem to dorazit. Naštěstí se to ke mně znovu odrazilo a už se mi to povedlo. Měl jsem i kus štěstí.

A co inkasovaná branka? Ta byla také trošku netypická.
Nechtěl bych to hodnotit, ale je to obrovská chyba gólmana. Strašně nás to srazilo dolů, ale jsem rád i za něho, že jsme to zvrátili. Tohle se nám ale nesmí stávat.

Čemu přičítáte vaše zlepšení ve druhé půli? Nebylo to nervozitou domácích?
Každému mužstvu pomůže kontaktní gól, který jsme vstřelili hodně rychle. Pak jsme se zvedli a domácí přehrávali.

Která z vašich šancí byla největší a měla být gólová?
Byla to ta asi deset minut před koncem, kdy jsem ustál souboj a šel ze strany sám na brankáře. Chtěl jsem to levačkou střílet podél brankáře, ale on tam nechal nohu a nic z toho nebylo. Teď nevím, jestli jsem nemohl třeba nahrávat… Strašně mě to mrzí.

Byla na vás vidět velká chuť. Jsou zápasy s Budějovicemi pro vás specifické?
Specifické to bylo. I když jsem tady měl nějaké problémy, tak jsem byl v klubu rád. Přeji Budějovicím, ať se jim daří a zachrání se, jelikož do ligy patří. Ve finále jsem zde byl spokojený, ale na klub nemohu říci křivé slovo.