Filip Hašek s Jindřichem Staňkem byli klíčovými muži výhry české reprezentační jednadvacítky, díky které lvíčata stále drží šanci na EURO. Národní výběr do jednadvaceti let porazil silné Chorvaty 2:1, když vítěznou branku obstaral v 72. minutě právě Hašek.

Českobudějovický brankář Jindřich Staněk figuruje na pozici jedničky v jednadvacítce od začátku sezony. I tentokrát dostal důvěru trenéra Lavičky a opět podal spolehlivý výkon. Hlavně ve druhém poločase vytasil proti Chorvatům několik kvalitních zákroků a nedosáhl pouze hlavičku dlouhána Čalety-Cara, která znamenala po hodině hry vyrovnání.

Domácí fotbalisté totiž v Karviné vedli od 13. minuty, kdy se po rohu trefil Lischka. Pak se hra vyrovnala a v 63. minutě i skóre. Jenže lvíčata měla připraveno rozhodnutí, které zařídil v 72. minutě po Trubačově akci Filip Hašek. Pro zimní posilu Dynama šlo o debut v jednadvacítce, který okořenil vítěznou trefou. Hašek byl po celý zápas velice aktivní a patřil mezi nejlepší na hřišti. Původně však českobudějovický talent v nominaci vůbec nefiguroval, byl jen mezi náhradníky. Kouč Lavička si může mnout ruce, že Haška do nominace i základní sestavy zařadil.

Česká jednadvacítka se výhrou 2:1 udržela v boji o EURO. V úterý čeká lvíčata veledůležitý duel na hřišti vedoucího Řecka, na které ztrácí Lavičkova parta aktuálně šest bodů, ale má zápas k dobru. Další českobudějovický fotbalista, který se účastnil předchozích srazů, tentokrát zůstal jen mezi náhradníky. Michal Řezáč kvůli zdravotním důvodům s reprezentací není.