Může být největší zimní posilou Dynama. Trenéři Jihočechů totiž mají k dispozici zdravého Jiřího Kladrubského, osobnost a odchovance českobudějovického fotbalu, který po kočovných letech ve své fotbalové kariéře zakotvil definitivně v Dynamu, kde podepsal dlouhodobou smlouvu. Jednatřicetiletý univerzál absolvoval zatím celou zimní přípravu a je připraven naskočit na každém postu.

V poslední přípravě s Viktorií Žižkov jste uhráli remízu 1:1. Vstup do zápasu se ale víc povedl soupeři, že?
Ano, byli jsme zalezlí a první minuty jen čekali na soupeře. Také jsme brzy inkasovali. Až postupem času jsme se zlepšovali a měli také šance. Po pauze už jsme hráli hlavně my a zaslouženě také vyrovnali. Nicméně o výsledek ani nejde. Důležitý je herní projev a ten si myslím, že byl v zimní přípravě zatím vždycky dobrý.

Vy jste naskočil proti Viktorii až po pauze a měl jste prsty v jedné dobré šanci. Po vaší přihrávce ale Ondřej Šourek branku netrefil.

Jiří Kladrubský v poháru se Spartou
Byla to dobrá pozice, bohužel se to Šurymu nepovedlo trefit. Na tréninku to dává, v zápase zatím ne. Ale to teď nevadí, snad si to schovává do ligy.

Do utkání jste šli ze soustředění, tedy z plné přípravy. Bylo těžké utkání zvládnout i po fyzické stránce?
Ku prospěchu věci bylo, že se trenér Horejš rozhodl, že první duel se Žižkovem odehraje převážně juniorka, protože devadesát minut by pro nás bylo dost a zvyšovalo by se riziko zranění. Teď, když máme naběháno, by bylo zranění o to nepříjemnější. Někteří těch devadesát minut skutečně hráli, většinou jsme se ale prostřídali o poločase. Každý tak mohl svoji půli odjezdit naplno.

A co soustředění v Třeboni? Splnilo účel a bylo hodně náročné?
Bylo, ale je to zapotřebí. V Třeboni jsme měli výborné zázemí a mákli jsme si. Mně to ale ani nevadilo. Po delší době na stálo patřím do nějakého týmu a už několik let jsem nezažil pořádnou zimní přípravu s týmem.

Mluvil jste o zranění, která vám v posledních letech dělala problémy. Nyní můžete trénovat naplno?
Musím zaklepat, že kolena zatím drží. Sice často trénujeme na umělce, která kolenům nedělá dobře, ale maximálně občas zabolí, což je normální. Jinak cítím pouze únavu, takže je vše, jak má být.

Zimní příprava se pomalu přehoupla do druhé poloviny. Není i pro vás dost dlouhá?
Dlouhá je, to je pravda. Nicméně už za sebou máme půlku, ve které se víc běhá. Teď budeme pilovat spíš herní projev, budeme trénovat s míčem. To je vždy zábavnější. Navíc náš čeká i víc přípravných zápasů a za čtyři týdny už hostíme Varnsdorf.

Platíte za velkého univerzála. Už s vámi trenér Horejš mluvil o tom, kam s vámi počítá pro jarní část?
Ne, ještě jsme to neřešili. Hrál jsem ve středu zálohy i na kraji obrany. Je mi to opravdu jedno, kde hraji. Jsem trenérovi plně k dispozici. Ať budu hrát v obraně, záloze nebo v útoku, vždycky na hřišti nechám všechno.

Dynamo v přípravě remízovalo se Žižkovem 1:1 (4.2.2017)

Fotbalisté Dynama ve čtvrtém zimním přípravném zápase remízovali s Viktorií Žižkov 1:1. Hosté začali aktivně a hned ve třetí minutě hry je do vedení poslal Tomáš Dočekal. Dynamo bylo ale především ve druhém poločase lepším týmem a v 87. minutě šťastně srovnalo, když se po přihrávce od Wermkeho prosadil svým prvním gólem za Dynamo Ladislav Vopat.