V úterý měl nepříjemnou nehodu, když na kole na poslední chvíli strhl kolo do strany před z vedlejší ulice jedoucím autem. V pátek už byl ale Richard Kalod připraven v základní sestavě a gólem na konečných 2:2 obral Znojmo o body. Naopak znojemský Rostislav Šamánek byl smutný, že jeho tým ztratil dvoubrankové vedení a připsal si nepříjemnou ztrátu dvou bodů v boji o postup.

Do zápasu se Znojmem jste nastoupil celý zašitý a obvazem na hlavě. Co se přihodilo?
Jel jsem v úterý na kole po hlavní a vjelo mi tam auto z vedlejší. Takže jsem to stihl jen strhnout k zemi.

K žádnému vážnějšímu zranění nedošlo?
Ne, brzdil jsem to hlavou (usmívá se). Mám jen plno stehů, dalo se normálně hrát.

Důraz Richarda Kaloda v souboji s brankářem

Přejděme k samotnému utkání. Bod po divokém průběhu a závěru zápasu berete?
Asi musíme. Hlavně prvních dvacet minut jsme doslova prospali. Ve druhém poločase jsme to napravili, tak zaplaťpánbůh za bod.

Proběhla v kabině o poločase bouřka?
Bylo třeba, aby trenér trošku zvýšil hlas. Přišli dva noví hráči, probrali jsme se a dokázali vyrovnat. Potvrdilo se, že stav 2:0 je nejhorší o poločase (usmívá se).

Vypadalo to, že vám ke konci docházely síly a trošku jste šlapal vodu. Bylo tomu skutečně tak?
Ne, to byl jen optický klam (směje se).

Na vyrovnávací branku na 2:2 jste ale měl sil dost, ne?
Snažil jsem se, abych to trefil, protože v poslední době jsem s tím měl trošku negativní zkušenosti. Nakonec se mi to povedlo.

Vstřelil jste letošní sedmý gól a osamostatnil jste se na čele klubové tabulky střelců. Kolik branek ještě letos přidáte?
Nevím, ale chtěl bych, abychom už taky něco vyhráli. Teď jsme remizovali popáté za sebou, celkově máme už čtrnáct remíz. Někdy se říká, že je lepší jednou vyhrát a dvakrát prohrát. Ale aspoň neprohráváme.

Nicméně hrajete líbivé duely pro diváky, které se asi tak líbivé nezdají trenéru Horejšovi.
Tomu budeme muset brzy asi přispívat na prášky, protože to s námi má těžké.

Čekají vás poslední tři zápasy, dva v jednom týdnu a je už celkem jasné, že soutěž dohrajete ve středu tabulky.
Je to už spíše o nás, abychom uhráli co nejvíce bodů. A když budeme vyhrávat, tak abychom si vydělali něco na dovolenou. A jestli zvládneme náročný program? Naložíme se do ledu, dáme nové šrouby a matky a určitě to zvládneme (usmívá se).

Měl jsem situaci řešit jednoduše, mrzí šance v závěru Šamánka

Divoký zápas nakonec skončil remízou, která vám moc velkou radost ve výsledném účtování asi nedělá.
Mrzí nás to. Pro diváky to byl hezký zápas, chvíli jsme tahali za delší konec my, chvíli Budějovice. Ale my jsme ztratili ze dvou důvodů. Vedli jsme 2:0 a soupeři jsme góly nabídli sami. A když už tedy domácí vyrovnali, tak jsem měl já a Tomáš Weber obrovské šance. Jsme zklamaní.

Do utkání jste vstoupili výborně a dali dva rychlé góly. Nicméně jste mohli přidat ještě třetí, který by Dynamu možná srazil vaz.
Určitě. Začátek jsme měli opravdu famózní. Nepamatuji si, kdy bychom někoho takhle přehrávali. Mohli jsme dát na 3:0, dávali jsme z vápna do prázdné branky. Dát na 3:0, tak si myslím, že by domácí mohli ve druhé půli dělat, co by chtěli, ale nedokázali by vyrovnat.

Jak zněly pokyny od trenéra do druhé půle?
Rozhodně jsme nechtěli jen udržet vedení! Chtěli jsme hrát svoji hru, ale góly jsme soupeři nabídli. Dynamo se na vyrovnání ani nenadřelo.

Co byste udělal jinak při vaší šanci v závěru utkání, kdy jste mohl rozhodnout?
Měl jsem to řešit jednoduše. Chtěl jsem to dávat na zadní tyč přes gólmana na jistotu. Ale měl jsem zavřít oči a propálit ho.

Sledovali jste v průběhu zápasu i výsledek z Karviné, kde Táborsko nakonec remizovalo?
Vůbec ne. Dozvěděl jsem se to až po zápase od fanouška, který za námi vážil cestu, a děkujeme mu za podporu. Ale o to větší je škoda, že po remíze Karviné jsme zápas nedotáhli do vítězného konce.

I po remíze na jihu Čech je v boji o postup vše otevřené?
Jistě, to bude bitva asi do posledního kola. Doufáme, že ztratí Hradec a zůstane vše otevřené.

Zlepšený výkon ve druhé půli přinesl další remízu (13.5.2016)

Jihočeši pokračují v remízových výsledcích. Tentokrát z toho byla pátá remíza v řadě, kdy domácí fotbalisté dotáhli dvoubrankové manko soupeře a uhráli alespoň bod. V závěru se Dynamo dostalo do tlaku, ale vítězná třetí branka z toho nebyla. Nutno podotknout, že i Jihomoravané mohli strhnout stav utkání na svou stranu.