Byl to zápas, ze kterého Dynamo muselo urvat tři body. To se nakonec Jihočechům povedlo, i když výkon nebyl ideální. "Zítra už se nebude nikdo ptát, jak jsme vyhráli, ale hlavně že máme tři body," tvrdí Michal Klesa, jediný střelec důležitého utkání na úvod jara.

Utkání rozhodla jediná branka, kterou jste vstřelil v 9. minutě. Jak se celá akce seběhla?
Martin Hurka vlevo vybojoval balon, já jsem si naběhl na míč, který přede mnou skočil. Chtěl jsem to tlačit dolů, abych branku nepřekopl, což se mi podařilo. Naštěstí míč skončil v síti.

Michal Klesa slaví rozhodující gól s Varnsdorfem

Napadlo vás po vedoucí brance, že se budete tak trápit?
Určitě jsem nečekal, že bychom takhle vypadli ze hry. Ale musím říci, že Varnsdorf není vůbec lehký soupeř. Hrají druhou ligu dlouho, tým se moc nemění a vědí, co chtějí hrát. Měli jsme problém s odraženými míči, protože soupeř nehrál příliš kombinačně, ale hodně nakopával balony dopředu. Po změně stran jsme se na to zaměřili a Varnsdorf už moc nehrozil. Ve druhé půli jsme mohli ještě nějakou šanci dotáhnout ke gólu, ale hlavní je výhra. Zítra už se nebude nikdo ptát, jak jsme vyhráli, ale hlavně že máme tři body.

Ve druhé půli jste parádně připravil Zdeňku Linhartovi vyloženou pozici. Co chybělo ke gólu?
Také mu to trošku skočilo, byl to těžký balon. Ale snad se trefí za týden a odvezeme si tři body ze Sokolova.

Trenér Urban před zápasem říkal, že dá přednost bodům před krásou. Tento scénář se potvrdil, ne?
V první řadě jsme rádi za tři body. Chtěli bychom hrát krásný fotbal a dát každém tři góly, ale bohužel to tak asi nebude. Soupeři jsou zalezlí a umí hrát fotbal. Jsem rád i za výhru 1:0. Stejný poměrem jsme vyhráli i na podzim s Bohemkou a taky se nikdo neptal. Tři body se počítají a na konci budou důležité.

Za týden jedete do Sokolova, který vám na Střeleckém ostrově dal tři góly. Jste natěšení na odplatu?
Chceme jim to vrátit. Se Sokolovem a Ústím to byly podobné zápasy. Klidně jim můžeme opáčit stejnou mincí – být zalezlí a poté udeřit.

Senzace! Dynamo na úvod jara porazilo Varnsdorf (7.3.2014)

Jihočeši zvládli důležitý úvodní jarní duel, když doma zdolali nepříjemný Varnsdorf 1:0. O výhru černobílých se postaral Michal Klesa, který v 9. minutě po Hurkově centru vstřelil jediný zásah celého duelu. Svěřenci Luboše Urbana se tak dostali v tabulce před svého pátečního soupeře.