Lepší start si třicetiletý fotbalista v dresu Dynama ani přát nemohl. Letní posila ze Slovanu Bratislava Ľubomír Meszároš vstřelil hned ve třetí minutě zápasu s Jabloncem vedoucí gól Dynama, který ale nakonec domácím přinesl pouze bod za remízu 1:1.

Vstřelená branka hned v prvním utkání, nic lepšího jste si asi přát nemohl?
Jsem rád, že to tam spadlo hned na začátku, protože to mužstvo nabudí. Škoda toho vyrovnávacího gólu, který přišel relativně brzo. Ten gól nás dost rozhodil, ale i tak tam bylo plno možností vstřelit další gól.

Představoval jste si, že dáte hned ve třetí minutě gól?
V minulém působišti v Turecku jsem dal za tři zápasy tři góly, takže by to bylo výborné to zopakovat (s úsměvem).

Na hřišti jste byl hodně aktivní. Bylo to tím, že jste si tak rozuměl se spoluhráči?
Je tu víc zkušených hráčů, kteří využívají kombinaci, a to mi vyhovuje. Měli jsme další šance, hlavně ve druhém poločase ta moje příležitost, kdy to brankář vyrážel konečky prstů, měla skončit gólem.

Ten první gól byl po nacvičeném signálu?
V podstatě ano, měli jsme to domluvené, že Hudson to takhle rychle rozehraje.

Čeká Vás asi tučné zápisné?
To netuším. Budu se muset rychle zeptat.

Občas to vypadalo, že Vám obrana soupeře tolik starostí nedělala?
Oni měli většinou v obraně vysoké hráče a pokud jsme to hráli po zemi, tak se nám dařilo a vyhovovalo nám to.

Bylo tam více šancí, která nejvíce mrzí? Byla to ta, kterou brankář vyrazil konečky prstů?
Ta mrzí hlavně proto, že jsem myslel, že to tam spadne. Větší šance byla, jak mě to Hudson přihrál a já to netrefil tak jak jsem chtěl, protože jsem měl špatnou stabilitu.

Není bod doma proti Jablonci málo?
Podle průběhu utkání jsem zklamaný, že jsme nezvítězili. Na úvod sezony jsme chtěli doma určitě vyhrát.

Další zápas Vás čeká na Strahově s Bohemians..
Teď nás čekají dva zápasy venku, tak uvidíme. Věřím tomu, že přivezeme domů nějaké body, aby zavládla v mužstvu pohoda.

Útočník s reprezentačními zkušenostmi David Lafata se vrátil na místu činu. V mládežnických kategoriích budějovického Dynama působil již od 11 let a i na ligových kolbištích toho za jihočeský celek odehrál mnoho. Jeho přítomnost na hřišti v nedělním zápase byla samozřejmě znát.

Panuje spokojenost se získaným bodem?
Tak je to remíza na půdě soupeře a každý bod z venku je dobrý bod. Chtěli jsme samozřejmě získat všechny tři body do tabulky, ale vzhledem k průběhu zápasu, kde byly šance na obou stranách je bod na naše konto zasloužený.“

Jak velká komplikace pro vás byl ten rychlý gól domácích?
Žádnému týmu nepřidá, když dostane takto brzký gól, myslím ale, že jsme na to dokázali bleskově odpovědět a vrátili jsme se do zápasu.

Dá se říci, že jste tu brankovou situaci podcenili?
Bylo to opravdu rychle zahraná standardní situace a bohužel jsme trošku zaspali.

Druhé dějství jste začali o poznání aktivněji...
Takhle jsme měli začít hned od začátku. Škoda nastřelené tyčky Honzy Vošahlíka v úvodu druhého poločasu.

Litujete nějaké své neproměněné příležitosti?
Zrovna v úvodu jsem střílel zpoza vápna, ale Kučera to reflexivně vyrazil. Možná jsem mohl jít ještě více do vápna a zachovat chladnou hlavu.

Cítil jste určitou nostalgii, když jste vyběhl na trávník Střeleckého ostrova?
Musím přiznat, že ano. Rád jsem se do Budějovic vrátil, stadion je určitě chloubou Dynama, i když pro mě je teď „domov“ Jablonec.