Další kolo svých soutěží mají za sebou mladíci Dynama. Uplynulý víkend byl ve znamení soubojů s pražskou Slavií, s níž se střetli jak mladší dorostneci, tak starší žáci. Ze všech želízek v ohni nakonec dokázala proti sešívaným naplno bodovat jen budějovická sedmnáctka, která zvítězila těsně 1:0. Úspěšně odehráli své zápasy také mladší žáci. Týmy U12 a U13 shodně porazily vysokým rozdílem své soupeře z Písku.

Na dobré výsledky z posledních zápasů nenavázali starší dorostenci. V utkání proti Teplicím prohrávali po první patnáctiminutovce o tři branky, a i když na konci poločasu snižoval Kadlec, domácí už více nepředvedli a potřetí v sezoně prohráli. Mnohem lépe se vedlo mladším dorostencům U17, kteří doma přivítali Slavii. Vítězný zápas bez obdržené branky tak pochopitelně hodnotil pozitivně i trenér Jiří Vlček. „Konečně jsme sehráli kvalitní utkání s velmi dobrým soupeřem. Na velmi dobré hře jak dopředu, tak i v obraně, se podíleli všichni hráči. Slavii jsme pustili pouze do jediné šance a naopak my jsme mohli, zvláště ve druhém poločase, své vedení zvýšit. Přesto, výsledek a hlavně výkon jsou příslibem do dalších zápasů, které nás čekají.“ Se stejným soupeřem se utkala také šestnáctka, avšak mnohem méně úspěšně. Pražané si ze Složiště odvezli tři body za vysokou výhru 1:6.

Na červenobílé doma o víkendu narazili i starší žáci. Mužstva U15 i U14 shodně podlehla silnému protivníkovi 1:3. Kouč budějovické čtrnáctky Petr Čížek ovšem i na výsledkově nevydařeném utkání hledal pozitiva. „Zápas nevypadal z naší strany vůbec špatně. V průběhu prvního poločasu jsme si vytvořili na cca. 15 minut převahu, kterou jsme bohužel nedokázali zúročit. Celkově bych ale výkon našeho týmu hodnotil pozitivně. Kluci bojovali až do konce,“ pochválil své svěřence.

Pochvalu zaslouží i týmy U13 a U12, které se v rámci České ligy mladších žáků střetly v jihočeském derby se stejně starými soky z Písku. Mladí Dynamáci měli v obou střetnutích značně navrch a připsali si tak plný počet bodů do tabulky, v níž drží třetí, resp. druhé místo. Spokojený byl i trenér Luboš Pecka, jehož dvanáctka zvítězila 13:3. „Zápas jsme měli pod kontrolu. Kluci odvedli to, co měli a zaslouženě jsme získali tři body.“