Bylo to asi jediné překvapení v sestavě Dynama na Spartě. Na post defenzivního záložníka se postavil jindy stoper Jan Halama, který v základní jedenáctce nahradil Michala Rakovana. Ani on však nezabránil porážce 1:3 a v 66. minutě byl vystřídán Emirem Zebou.

Prohra 1:3 po vyrovnaném průběhu na Spartě jistě mrzí, že?
Samozřejmě, že nás to mrzí, protože to bylo vcelku rovnocenné utkání. Sparta v té situaci, v jaké je, nehrála dobře. Ten třetí gól už byl pouze vyvrcholením naší ofenzivní hry, jelikož jsme hráli na tři obránce.

Na konci první půle a na začátku druhé jste Spartu zatlačili, ale paradoxně jste právě tou dobou inkasovali druhý gól…
Ten gól asi rozhodl, ale za stavu 1:1 i 1:2 jsme nějaké šance měli. My se na každý gól hrozně nadřeme a de facto z každé šance soupeře inkasujeme. Momentálně jsme ve fázi, kdy tam soupeřům spadne všechno, a my nedáme gól z ničeho.

Z posledních tří zápasů máte nula bodů, i když ve všech na nějaký bod bylo. Ten zápas v Boleslavi se zase znovu vrací, ne?
Je to škoda. V Boleslavi jsme urazili fotbalového Boha, protože tam jsme ten zápas prostě nezvládli a teď se nám to všechno vrací.

Na Letné jste nastoupil v základu na místě defenzivního záložníka nebo jste měl hrát jakéhosi třetího stopera?
Měl jsem hrát defenzivního záložníka a čistit ten prostor před Řepou s Lengym. V první půli jsme měli trošku problémy, ale postupem času jsme si na to zvykli a bylo to celkem fajn.

Jan Halama

Jak vám svědčí post štítového záložníka oproti pozici stopera, která je pro vás tradičnější?
Jsem rád, že jsem dostal od trenéra šanci a jestli budu hrát na beku nebo v útoku, je mi jedno. Takový rozdíl mezi oběma posty není. Na místě defenzivního záložníka se akorát trošku víc běhá, jinak je to stejné jako ve středu obrany.

Kdy jste se vůbec dozvěděl, že nastoupíte v základní jedenáctce?
Už ke konci týdne to vypadlo, že bych mohl hrát. Definitivně se to potvrdilo až na přípravě před zápasem.

Takže to nebylo nijak ovlivněné tím, že v dresu Sparty nastoupí Kweuke?
Ne, to vůbec nemělo s Kweukem nic společného. My jsme se dozvěděli, že bude hrát Kweuke asi hodinu a půl před zápasem, kdy jsme jeli na stadion.

Asi se vám potvrdilo, že bránit kamerunského forvarda není nic jednoduchého, že?
Kweuke je na českou ligu nadstandardní hráč a to se v neděli potvrdilo. Bez něj je Sparta poloviční.

V neděli přijede na Střelecký ostrov Liberec a pro vás už to bude poměrně klíčový duel.
V naší situaci musíme doma dělat body a je jedno, jestli přijede Liberec nebo Příbram.

Může hrát svou roli i čtvrteční zápas Slovanu ve 4. předkole Evropské ligy?
Určitě to může hrát svou roli. Budou mít v hlavách víc pohár a Liberec může šetřit nějaké hráče. Záleží na tom, jaký výsledek se zrodí v prvním zápase. Každopádně to pro nás výhoda je.