S bilancí gól + nahrávka odcházel do kabiny spokojený kapitán Petr Benát po výhře svého týmu nad Mostem 4:1. "Je to super, jsme zpátky ve hře," zářil po vítězství zkušený středopolař, který rozhodl utkání vítěznou brankou a ještě měl asistenci u třetí trefy Romana Lengyela.

Most jste porazili vysoko 4:1. Panuje po zápase v kabině euforie?
Euforie ani ne, spíše spokojenost. Potřebovali jsme zvítězit, aby předchozí tři úspěchy byly znásobeny. Je to super, jsme zpátky ve hře. Nyní jsme na nějakých 24 hodin v čele a uvidíme, jak na to zareagují soupeři.

Pomohlo na cestě k výhře i trošku štěstí? Zejména při prvních dvou brankách.
To ano, ale musíme říci, že soupeř v první půli skóroval prakticky z jediné vážnější akce. I v kabině jsme si říkali, že musíme být trpěliví, šance přijdou a nějakou musíme proměnit. V prvním poločase jsme měli několik situací, které jsme měli dohrát. Po změně stran se to naštěstí povedlo.

Kapitán Dynama Petr Benát v akci

Byl hodně důležitý rychlý první gól?
Každopádně. Rychlý gól nás vždy uklidní a škoda jen, že jsme si nechali do konce poločasu vyrovnat. Ale hlavně, že jsme vyhráli.

Vaše branka byla trošku kuriózní, takhle jste to asi nezamýšlel.
To určitě ne. Ríša Kalod táhl míč po levé straně a mě nikdo nehlídal, tak jsem zůstal trošku zpátky. Při té střele jsem měl štěstí, takhle jsem to rozhodně nezamýšlel.

Tomu odpovídala i vaše oslava gólu s pokrčenými rameny a rozhozením rukou.
Ano, něco ve stylu: „Takhle jsem to vážně nechtěl“ (směje se). Ale hlavně, že to tam padlo. Byl to důležitý gól. Věřil jsem, že to dotáhneme do vítězného konce.

Ještě v prvním poločase jste měl jednu zajímavou střelu, které chyběl kousíček.
Měl jsem to trošku na dlouhou nohu, ale míč mi skvěle připravil Zdeněk Linhart. Už jsem to nestačil trefit tak, aby se míč stočil do branky. Chybělo maličko.

Při třetí brance Romana Lengyela to byl secvičený signál?
Secvičili jsme to s Lengym asi deset vteřin před gólem (směje se). V první chvíli jsem tam viděl hráče, tak jsem mu ukazoval, že to asi nepůjde. Pak se ten prostor ale uvolnil, Lengy si to zpracoval a s trochou štěstí skóroval.

Vy jste se v poslední době vcelku rozstřílel, když jste z posledních pěti zápasů skóroval třikrát.
Nevím, jestli rozstřílel. Snažím se střílet, když to jen trošku jde. Na podzim to tam nepadalo a teď se vůbec nezlobím, když přispěji nějakým gólem týmu k úspěchu.

Nyní vás čeká utkání ve Frýdku-Místku. Přijde pátá výhra v řadě?
Hlavně jsme hrozně rádi, že jsme zvládli utkání s Mostem a dotáhli se na čelo. Troufám si tvrdit, že následující čtyři kola rozhodnou o tom, kdo postoupí.

Dynamo slaví, doma rozstřílelo Most (18.4.2014)

Minimálně do soboty se fotbalisté českobudějovického Dynama posunuli do čela Fotbalové národní ligy. Doma totiž Jihočeši rozstříleli Most 4:1, když se o branky postarali Brunclík, Benát, Lengyel a v závěru z penalty Machovec.