Bylo to velké překvapení a plno nevěřícných pohledů. "Hele, pásku má Funda," řekl si pozorný fanoušek Dynama, který se byl ve středu podívat na duel černobílých se slovenským Sencem. A měl pravdu. Kapitánem opravdu nebyl ani Ondřej Herzán ani případný záskok Petr Benát, ale teprve devatenáctiletý Jiří Funda, jenž tuto volbu s úsměvem vysvětlil.

Pro všechny bylo překvapením, když jste vedl tým do zápasu proti Senci jako kapitán. Jak se seběhla tahle změna?
Kluci se dohodli a dali mi kapitánskou pásku, abych přihodil nějakou korunu do kasy. Ale byla to určitě jen jednorázová akce (usmívá se).

Jiří Funda sprintuje za míčem

Vnímal jste nějaký rozdíl oproti ostatním zápasům?
Ne. Vůbec jsem na to nemyslel, ale jsem rád, že jsme zvítězili.

Byl jste kapitán už dříve v mládežnických celcích?
Ano, byl jsem kapitán v patnáctce. Vždycky jsem byl takový „druhý kapitán.“ Vždy, když se kapitán zranil nebo vystřídal, tak jsem to převzal já.

Jste vůdčí typ na hřišti i v kabině?
To je otázka spíš na trenéry. Ale myslím si, že trošku ano.

Proti Senci jste hrál na pozici levého obránce. Jaký to byl pro vás rozdíl oproti poslednímu půlroku, kdy jste nastupoval jako levý záložník?
Pro mě to není problém, jsem zvyklý na beka i záložníka. Ale táhne mě to víc dopředu a radši hraji v záloze.

Připsali jste si první vítězství v přípravě, i když bylo trošku utrápené. Povzbudí vás to i do tréninků a dalších přípravných zápasů?
Každopádně, jsme rádi za vítězství. Výkon nebyl optimální, ale budeme pracovat dál, abychom na ligu byli co nejlépe připraveni.

Jaký byl Senec pro vás soupeřem? Většinu času jste jen dobývali pevnou obranu soupeře.
Bylo to podobné, jako loni ve druhé lize. Každý přijel, bránil a my jsme je dobývali. Dnes to bylo podobné a naštěstí to tam Rasťovi v 80. minutě padlo. Snad jsme i zlomili trošku tu smůlu, když jsme dnes zase trefili dvě tyčky.

Nacházíte se v nejnáročnějším týdnu přípravy. Necítili jste v závěru už trošku únavu?
Cítili. V úterý jsme byli na zátěžových testech v Praze, ve středu zápas a odpoledne další trénink.

Dynamo udolalo na Složišti slovenský Senec (1.7.2014)

První výhry v letní přípravě se dočkalo českobudějovické Dynamo. Ve středu porazilo na Složišti druholigový slovenský Senec 1:0, když z trvalé převahy resultovala pouze branka Chmela z 80. minuty. Největší šance spálili Hora, jenž trefil v první půli hlavou tyč, a Michal Škoda, který po změně stran hlavičkoval do břevna.