Ve 4. kole Fotbalové národní ligy přišla pro českobudějovické Dynamo první porážka, když doma nestačilo na Sokolov. Popel na hlavu si po prohře sypal hlavně Zdeněk Linhart, který neproměnil dvě tutovky. "Rozhodující bylo, že jsem neproměnil dvě vyložené šance," nehledal výmluvy mladý forvard.
Zdeněk Linhart

Letos jste poprvé prohráli, když jste doma nestačili na Sokolov. Jak se dá takový zápas vůbec hodnotit?
Nevím, co k tomu říci. Prohrát doma a ještě k tomu 0:3 bez vstřeleného gólu…Je to velké zklamání a hodně špatný výsledek.

Čím si vysvětlujete takový výsledek? Překvapil vás soupeř něčím?
To si nemyslím. Bylo to dané tím, že jsem neproměnil dvě tutovky z kraje zápasu, pak jsme před poločasem dostali gól. V kabině jsme si o přestávce říkali, že zkusíme co nejrychleji vyrovnat, ale naopak jsme dostali druhou branku. Druhý gól nás položil, pak už jsme neměli sílu s výsledkem něco udělat.

Jednu z těch tutovek jste měl po obloučku od Kaloda. Neuspěchal jste zakončení?
Asi ano. Měl jsem si to zpracovat a v klidu uklidit, ale nevěděl jsem, že jsem takhle sám. Chtěl jsem to hrát z první halfvolejem a bohužel to šlo tam, kam to šlo…Beru to na sebe. To byla moje jasná chyba, měl to být gól.

Z tribuny to vypadalo i v úvodu utkání, že jste byli nervózní. Čím to?
Nevím, jestli jsme byli nervózní. Oni měli první šanci až před poločasem a hned z toho byl gól. Jasnou chybou prostě bylo to, že jsme neproměňovali šance.

První porážka přišla dost brzy. Jak se z ní oklepat?
Recept je jasný – vyhrát další zápas, který hrajeme v Hradci. Bude to další těžký zápas, jelikož je to bývalý ligový tým. Ale na ně je stejný tlak jako na nás a bude to jistě vyrovnaný zápas. Ale nějaké body určitě přivést můžeme.