Kompaktní výkon s neprostupnou obranou přinesl Dynamu druhé tři body a posun do čela tabulky. Jihočeši byli lepší než Vítkovice a díky brance Richarda Kaloda znovu vyhráli. Poctivý a týmu mimořádně prospěšný výkon znovu podal Patrik Čavoš, motor českobudějovické zálohy.
Patrik Čavoš po utkání slaví výhru svého týmu

Po třech bodech z Třince měli fotbalisté Dynama za úkol potvrdit plný bodový zisk doma proti nováčkovi soutěže. „Jsme rádi, že jsme potvrdili uhrané tři body z venkovní půdy. Je to moc důležité. S šesti body v zádech se nám bude hrát mnohem lépe,“ pochvaloval si po utkání defenzivní záložník Patrik Čavoš.

Dynamo od prvních minut mělo míč častěji na kopačkách, vytvořilo si i více šancí, přesto to po hodině hry vypadalo na bezbrankovou remízu. „Moc jsme nevěděli, co od nich čekat, přesto si myslím, že jsme byli dobře připraveni a prakticky k ničemu je nepustili,“ říkal Čavoš. Rozhodla až 62. minuta, kdy k Richardu Kalodovi propadl skákající balon a zkušený útočník si před gólmanem věděl rady.

Závěr utkání Jihočeši zvládli s přehledem, až na dva trestné kopy poblíž hranice vápna si Vítkovice nedokázaly vytvořit žádnou vážnější šanci. „V závěru jsme dobře kombinovali, trénujeme to, hřiště na to bylo skvěle připravené. Jsme rádi, že to vychází, že nemusíme bezhlavě odkopávat balony.“

V příštím kole zamíří černobílí do Varnsdorfu. „Čeká nás mimořádně těžké utkání, domácí budou chtít za každou cenu urvat tři body. Já doufám, že to zvládneme a urveme plný počet bodů,“ přeje si. Třetí kolo má Dynamo na programu v neděli od 17:00 na severu Čech.

Na tabulku střelců nekoukám, směje se její král (14.8.2016)

"A zase ten Kalod," říkají si asi soupeři ve Fotbalové národní lize. Jihočeši mají po dvou zápasech šest bodů, v tabulce jsou první a hýčkají si skóre 3:0. Všechny tři góly Dynama obstaral kapitán Richard Kalod, který rozhodl i proti Vítkovicím. Naopak útočník druholigového nováčka Dominik Kraut viděl zápas jako remízový.