Přímý souboj o nejvyšší příčky tabulky vítěze nenašel. Fotbalisté Dynama se i díky gólové přihrávce Petra Javorka sice dostali v Třinci do vedení, avšak hned o pár minut později inkasovali gól na 1:1 a právě takovým výsledkem i utkání skončilo.

Petře, jak hodnotíte remízu na hřišti Třince?
Podle průběhu zápasu je to pro nás jednoznačně ztráta. Vedle jednoho vstřeleného gólu jsme měli ještě další dvě nebo tři stoprocentní šance. Takový zápas na hřišti soupeře bychom měli vyhrávat. Je to velká škoda, v posledních zápasech se od nás odvrátilo štěstí a v Třinci jsme ztratili dva body.

Právě u šancí Čavoše a Peška chybělo málo. Oba nastřelili brankovou konstrukci..
Přesně tak. Kdyby Čáva místo tyče v prvním poločase dal gól, ten zápas se mohl vyvíjet úplně jinak. Přesto jsme to byli my, kdo se dostal ve druhém poločase do vedení. Je obrovská škoda, že nějaké tři minuty po gólu si necháme vyrovnat na 1:1. To se stát nemělo.

Vy osobně jste se lví měrou podílel na gólu na 1:0. Jak gólová akce z vašeho pohledu vypadala?
Při té akci nám vyšlo úplně všechno. My jsme se na sebe koukli s Ivem Táborským. On mi to dal krásným pasem za obranu, já následně poslal míč před bránu, kde to Elvis uklidil do prázdné.

Zápas se hrál na velmi špatném terénu. Ovlivnilo to vaší hru?
Na to se určitě nemůžeme vymlouvat. Terén byl sice opravdu velmi špatný, ale podmínky byly pro oba týmy naprosto stejné. Myslím, že oba týmy se s tím vypořádaly slušně.

Dynamo v posledních kolech trápí koncovka. Ze tří posledních zápasů jste dali jen jeden gól. Co s tím?
Je to samozřejmě nepříjemné. Na druhou stranu je ale důležité, že se do šancí dostáváme a jen se nám je nedaří proměnit. Všichni věříme, že to dokážeme zlomit a že se nám zase začne dařit šance proměňovat. Na tréninku se tomu intenzivně věnujeme, řekl bych, že nám to tam i při tréninku padá. Jenom se nám nedaří v zápasech, kde nám chybí trochu toho štěstí.

Situace na čele tabulky se trochu zdramatizovala, když se na nejvyšší příčky dotáhla Příbram. Vás čeká v sobotu zápas s Vlašimí a ten bude pro ambice Dynama pro jarní část sezony hodně důležitý, že?
My musíme napravit tu poslední domácí remízu s Pardubicemi. Celkově máme teď z posledních tří zápasů tři remízy, a to je v boji o postup samozřejmě málo. Proto naší jednoznačnou povinností bude, abychom nad Vlašimí vyhráli. Jiný výsledek brát určitě nemůžeme.