Ostrava se na Jihočechy zřejmě dobře připravovala. Důvodem byla nejen vzpomínka na to, jak v prvním utkání jara v loňské sezóně v Budějovicích pouze remizovala, ale i to, že Jihočeši měli výbornou celou jarní část. František Komňacký před zápasem prohlásil, že o Dynamu v nové sezóně zatím není moc slyšet, ale již v prvním kole v Olomouci dokázalo, že fotbal hrát umí, přestože prohrálo.
Marek Kulič se již uzdravil, ale podle slov trenéra Tobiáše zatím nebyl schopen zvládnout celý zápas, a tak jej nechal odpočívat a připravit se na domácí duel s Mladou Boleslaví. V útoku se tak objevila dvojice Lafata a Gruber. Díky zranění Josefa Němce došlo k další změně v sestavě a do základní jedenáctky se navrátil Ivan Dvořák. Změny však vůbec nemusí být nijak podstatné, neboť v přípravných zápasech byly vyzkoušeny nespočetné kombinace a spolupráci hráčů to snad nijak neovlivnilo, i když jsou jistě někteří z nich spolu více sehraní.

"Nesmíme být srabi. Chceme na Baníku vyhrát," nechal se slyšet trenér Tobiáš před odjezdem do Ostravy. Vzhledem k odchodu Reného Bolfa se dosud hodně mluvilo o oslabené obraně, a to mohlo být pro Jihočechy plus.

Většina tisku se shodla na tom, že České Budějovice vstoupily do zápasu aktivně a s odhodláním, nasazení jim však vydrželo jen velmi krátce, a to na začátku a potom v úplném závěru. Ostrava dřela, až nakonec vydřela první vítězství. Jihočeši odjeli domů s prázdnou, i když koncem zápasu měli dosti slibné šance. K "polovlastnímu" gólu se některá média vyjádřila dosti jedovatě a v jednom případě z chyby osočila Miloslava Pennera. Dovolím si použít jako citát slova italského trenéra G. Trapattoniho: "Kdybychom měli hráči odepřít právo na chyby, můžeme rovnou zavřít stadiony a jít domů." Čili chybovati jest lidské. Jen by to nemělo být často. To ovšem neznamená, že za prohru může Martin Leština. Ostrava zkrátka předvedla svého bojovného ducha zase jednou naplno. Nezbývá než doufat, že domácí utkání s nováčkem z Mladé Boleslavi dopadne lépe.

O zápase z tisku (ponecháno s malými úpravami v původním znění):
Deník Sport: Místo dvou tradičních ostravských útočníků postavil trenér Komňacký Papadopulose s Mariem Ličkou a dobře udělal. Oba se postarali o góly, Papadopulos skvělou přihrávkou, Lička gólem, i když hodně kuriózním. České Budějovice podobně jako před dvěma týdny v Olomouci začaly i zápas v Ostravě velmi dobře. Nasazené tempo ale vydržely sotva čtvrt hodiny, pak se do převahy začal tlačit Baník. Díky Raškovi nejdřív přečkal Lafatovu velkou šanci a pak začal útočit. Papadopulosovu hlavičku po Látalově centru skvěle chytil Filipko, za minutu napálil Látal míč do břevna, odkud se balon odrazil před brankovou čáru. Až potom založil Mario Lička gólovou akci. Papadopulos náramně naservíroval Zúbkovi, jehož ránu k tyči nemohl Filipko chytit. Rozhodnutí, které přišlo 10 minut po přestávce, Bazaly potěšilo i pobavilo. Lička se pokoušel probít do pokutového území - o míč ale přišel obránce Leština se pokusil balon z šestnáctky odkopnout, jenže přitom dotírajícího Ličku trefil do kolene a odtud se míč z dobrých 10 metrů odrazil do branky. Zkoprnělý brankář Filipko se jen užasle díval. Ostravský gólman Raška pak zlikvidoval nejdříve Lafatovu a pak Gruberovu nebezpečnou střelu hlavou.
MF Dnes: Obrovské nasazení bylo základem vítězství ligového mistra, prvního vítězství v sezoně. A to Baníku chyběli útočníci, potrestaný Matušovič a Heinz. Budějovičtí spoléhali na rychlé protiútoky a v 18. min. jim jeden vyšel. Ostravští čekali, že sudí zapíská faul na Ličku, jenže Lafata, stíhaný dvěma beky, se řítil na gólmana Rašku. Na pořádnou střelu mu však síly chyběly. Baník pak ještě víc sevřel soupeře. Po Bystroňově centru hlavičkoval Papadopulos, ale Filipko míč na čáře reflexivně vyrazil. Látalova dělovka skončila na břevně. Ostravští však dřeli dál. A dočkali se. Lička zatáhl míč, Papadopulos ho náramně přiťukl Zúbkovi a ten střílel k pravé tyči. Druhá branka Ostravy rozhodla o prohře Jihočechů. To se důsledně dral dopředu Lička a od něj se míč odrazil do sítě po Leštinově bezhlavém odkopu. Ostravským zřejmě nejvíc zatrnulo v 70. minutě, kdy Raška pochytal nebezpečné hlavičky Lafaty a Grubera.
Lidové noviny: Bez klíčových útočníků Heinze s Matušovičem se Ostravští dočkali premiérové výhry. Mistr na Bazalech hlavně výkonem naznačil, že nepodařený podzimní start může být minulostí. Jednoduchou kombinační hrou a hlavně výpady po stranách zahnal soupeře rychle do úzkých. Jihočeská tvrz padla 8 minut před přestávkou. Gólovou akci založil důrazem u postranní čáry Lička, agilní Papadopulos jeho příhrávku zády k brance zpracoval do druhé vlny pro rozběhnutého Zúbka. Ten z 16 metrů nechytatelnou dělovkou k tyči složil Baníku své gólové zápisné. Budějovice v první půli obavy ostravského trenéra Komňackého příliš nenaplnily. Rozjetí Ostravané svého soupeře s notnou pomocí štěstí dorazili krátce po změně stran. A znovu u toho byl důrazný Lička, do kterého v 55. min. nasměroval Penner v nouzi odkop od vlastní branky tak nešťastně, že míč se od ostravského útočníka odrazil za brankáře Filipka.
Právo: Po sérii horších výkonů nechal Baník zavzpomínat na loňský mistrovský rok a po zásluze zdolal sympaticky bojující Jihočechy. Hosté v Ostravě bojovali a zlomil je až druhý polovlastní gól. Baníku dlouho chyběla přesná finální přihrávka i momonet překvapení, a tak první náznak šance měl Lafata, který ovšem jen našel náruč Rašky. Pak už hrozil i Baník. Po hlavičce Bystroně odvrátila obrana hostů míč na roh, po němž střela Látala zatřásla břevnem. Domácí nevytěžili nic z řady standardních situací, až ve 38. min. skluzem Lička prostrčil balón Papadopulosovi, ten patičkou nabil Zúbkovi a jeho technická střela ze 13 m se zakroutila přesně k tyči. I po přestávce byla Ostrava lepší. V 56. min. předvedl anglický důraz Lička. Třikrát se mu podařilo zablokovat tělem odkopy hostujících hráčů a při posledním pokusu Leštiny se od zad útočníka Baníku odrazil míč tak nečekaně, až zaplachtil do sítě Filipka. Hosté téměř rezignovali, při hlavičkách Lafaty a Matouška zářil Raška.
Moravskoslezský deník: Po zlepšené hře zdolal Baník po zásluze České Budějovice 2:0, když především v prvním poločase výkon domácích fotbalistů připomněl mistrovské tažení z loňské sezony. Na Bazaly si tento den našlo cestu bezmála deset tisíc fanoušků. Z rychlých akcí tažených po stranách hřiště i dobrých kombinací přišly zákonitě i šance. Tu první, která hrozila gólem po střele hlavou Papadopulose, zmařil v 19. minutě brankář Filipko s pomocí Dvořáka, při následné ráně Látala z 20 metrů mu nad hlavou zazvonilo břevno. Domácí těžili z Papadopulosova důrazu v osobních soubojích a nebojácnosti, v ofenzivě mu pomáhal nejen Lička, ale i záložníci a především Bystroňova čerstvě obarvená kštice byla vidět před pokutovým územím soupeře často. Hosté odolávali valícím se ostravským útokům jen s velkým vypětím, Baník šel však přece jen do kabin s náskokem. Na druhý úspěch tým Baníku nemusel čekat dlouho. Byl u něho opět Lička, který šel v 55. minutě dokonce dvakrát do souboje o zdánlivě ztracený míč, Leštinův odkop jej zasáhl tak, že balon nakonec skončil v síti. I za stavu 0:2 však Jihočeši Baník pořádně vystrašili. Zkoušeli útočit s větším počtem hráčů a v 70. minutě Raška jen s velkým vypětím vyrazil hlavičku Lafaty a vzápětí si poradil i s šancí Grubera. Domácí ale přesto náročný zápas do vítězného konce dovedli.

Hodnocení hráčů:
MF Dnes: Filipko 3, Horejš 3,5, Penner 3, Leština 4,5, Pončák 3, Vozábal 2,5, Dvořák 3,5, Adam 4 (Matoušek 4), Plocek 3, Gruber 3, Lafata 3
Deník Sport: Filipko 5, Horejš 5, Penner 5, Leština 4, Pončák 5, Vozábal 6, Dvořák 5, Adam 4, Plocek 5, Gruber 6, Lafata 5
Známka rozhodčího Čuřína: delegát Gric 7,5 (dobrý, až velmi dobrý), Deník Sport 6 (dobrý)