V poslední desetiminutovce by na hráče Brna pravděpodobně nevsadil ani největší fotbalový nadšenec. Hosté si v průběhu druhé půle na Střeleckém ostrově vytvořili několik dobrých možností, když se jim je ale nepodařilo proměnit, zdálo se, že si Jihočeši vedení 1:0 v samém závěru pohodlně pohlídají. Vůbec poslední akci zápasu přetavil v gól brněnský kapitán Tomáš Došek, díky jehož brance si tak hosté z jihu Čech odvezli alespoň bod.

Tomáši, můžete popsat váš gól na 1:1?
Můj gól? No tady v závěru se kopal přímý kop z poloviny hřiště, oba stopeři se soustředili na Ramba (Michaela Rabušice, pozn. autora), ke mě se to odrazilo a já jsem do toho jenom tak plácnul rychle než bude konec. Naštěstí to šlo do brány a brankář to nechytil.

I za stavu 1:0 jste v závěru věřili, že můžete uhrát bod?
Já myslím, že dneska to nebylo tak špatné jako minule, kdy to byla úplná tragédie. Dneska jsme si třeba i třikrát za sebou přihráli, takže to bylo celkem v pohodě. Samozřejmě jsem pořád věřil, že dáme gól a že se to zlomí. Je jen škoda, že jsme prohrávali, když jsme si nedokázali pohlídat jednu situaci. Jinak bych řekl, že jsme byli malinko lepší, ale až do dvaadevadesáté minuty jsme prohrávali. Aspoň ten bod, zase prohrát by bylo pro nás už kruté.

Má tedy ten bod pro vás cenu?
Já myslím, že bod cenu určitě má. Teď hrajeme se Slavií a kdybychom neuspěli dnes a potom ani se Slavií, bylo by to u nás už hodně hodně špatné.

Nesvazovala vás před zápasem skutečnost, že jste dostali po nepovedeném zápase se Žižkovem velké pokuty?
Při zápase jsem na to nemyslel, ale je pravda, že před zápasem tam v podvědomí něco bylo. Trenér nás ale nabádal, abychom se koncentrovali na zápas a myslím, že to docela vyšla. I když jsme tedy nevyhráli. Určitě to ale nebylo tak špatné jako s tím Žižkovem, tam to bylo fakt špatné.