Přesně tři měsíce čekali fotbalisté Dynama na výhru ve Fotbalové národní lize. Dočkali se v neděli proti Vyšehradu, když zejména díky výborné první půli zvítězili opravdu zaslouženě. První gól nádherně obstaral Jan Šimák, ten druhý trefil k tyči Jakub Pešek. Právě z mladého záložníka po utkání přímo čišela radost a úleva.

Vyhráli jste po deseti zápasech a už jste opravdu museli. Jak moc vás to těší?
Hrozně moc. Věrní fanoušci, kteří nás chodí podpořit, si to už konečně zasloužili. Jsme moc rádi, že jsme konečně vyhráli. Snad se od toho odrazíme a půjde to takhle dál.

Plno šancí jste měli zejména v první půli, po změně stran jste se zatáhli. Nebáli jste se trošku o výsledek?
Škoda, že jsme v první půli nedali víc gólů. Pak jsme se asi opravdu trošku báli, 2:0 je nejhorší výsledek v poločase. Možná jsme byli trošku ve stresu, ale i z brejků jsme pak mohli přidat třetí branku. Hlavně, že jsme udrželi tři body.

Po deseti zápasech na vás ležela pořádná deka. Ulevilo se vám?

Jakub Pešek (vlevo) slaví s Filipem Vaňkem svou branku
Moc! Bylo to hodně nepříjemné a dlouhé. Doma jsme nevyhráli proti papírově slabším soupeřům. Chtěli jsme to odčinit, proto jsme byli trošku nervózní. Ale poradili jsme si s tím, to je hlavní.

Jak se seběhla vaše branka?
Obránce odkopával míč, kterým trefil Milana Jurdíka do zad. Odrazilo se to ke mně, já jsem se snažil si míč dobře zpracovat a vystřelit ke vzdálenější tyči. Byl jsem tak natočený, ale gólman si asi myslel, že to dám na přední tyč, protože stál a pak už s tím nemohl nic dělat.

Zmiňoval jste fanoušky, na kterých bylo vidět, že se jim zejména první poločas líbil.
Určitě. Měli jsme hodně šancí, škoda jen, že jsme nepřidali víc gólů. Zasloužili si jen víc proměněných příležitostí.

Vyhráli jste přesně po třech měsících. Těšíte se na vítězný pokřik?
Už si ho skoro ani nepamatuji, tak je dobře, že si ho konečně oprášíme (směje se).

Do Opavy se vám k poslednímu podzimnímu zápasu pojede lépe?
To každopádně, ale nečeká nás tam nic jednoduchého. Opava bude mít jistě na stadionu plno fanoušků a bude se chtít s podzimem rozloučit vítězně. My tam pojedeme s větší sebedůvěrou a popereme se o body.

Pojedete ale bez Jana Šimáka, který s Vyšehradem dostal čtvrtou žlutou kartu.
Honza nám bude samozřejmě chybět. Jak jeho kvality, tak i zkušenosti. Budeme se snažit i bez něj uspět.

S Vyšehradem vstřelil vítěznou branku parádním způsobem. Co jste tomu říkal?
Trefil to parádně. Takový gól jsem dlouho neviděl a asi dlouho neuvidím (usmívá se).

Dynamo přejelo Vyšehrad a připsalo si první tři domácí body (15.11.2015)

V posledním podzimním domácím utkání Dynamo bez problémů porazilo Vyšehrad 2:0 a připsalo si druhou letošní výhru. Jihočeši od úvodu utkání diktovali tempo hry a měli velké množství šancí. O branky se postarali Jan Šimák a Jakub Pešek.