V rámci projektu „Česko-rakouské fotbalové přátelství mládeže“ odehráli žáci Dynama České Budějovice kategorie U14 přátelský zápas s rakouským Paschingem. V tomto utkání jihočeští mladíci zvítězili 4:2.

Občanské sdružení Jihočeský fotbal ve spolupráci s Jihočeským krajem uskutečňuje v roce 2011 projekt „Česko-rakouské fotbalové přátelství mládeže“. Tento projekt je realizován s finanční účastí Jihočeského kraje a jeho cílem je uskutečnit na území Jihočeského kraje několik mezinárodních utkání s rakouskými týmy.

Po sérii zápasů dorosteneckých týmů U18 a U16, které nastoupily proti Akademii Linec, si v rámci tohoto projektu v úterý 30. srpna zahráli i žáci věkové kategorie U14 proti rakouskému celku Superfund Pasching.

Na hřišti v Kaplici vyhráli svěřenci trenéra Radima Pouzara 4:2, když se střelecky prosadili Jiří Macák, Jakub Miklas, Šimon Štifter a Jan Chylík. Za rakouský celek se gólu dočkali Stefan Sladojevic a Stevo Rosic. „Byla to pro nás velmi dobrá konfrontace proti kvalitnímu mužstvu z Rakouska,“ řekl k zápasu trenér Radim Pouzar.

SK Dynamo U14 - Superfund Pasching 4:2 (2:2)
Branky:
Macák, Štifter, Chylík, Miklas.
Sestava Dynama: Vacl (41.Luksch) - Řehoř, Hric, Jáša (41.Vávra), Doležal (41.Novák) - Tomek (41.Vysušil), Rottenborn, Pfeifer (41.Procházka), Brtna - Macák (41. Chylík), Miklas (41.Štifter).

Za pěkného počasí na hřišti FK Spartaku Kaplice sehrála obě mužstva velmi dobrý a pro diváky jistě zajímavý zápas. Hned do 20 minuty prvního poločasu padly celkem čtyři branky a remízovým výsledkem 2:2 také skončil první poločas tohoto mezinárodního utkání.

V druhém poločase se hráči z klubu SK Dynamo ČB pod vedením zkušeného trenéra mládežnických kategorií Radima Pouzara zlepšili v obranné fázi. Bez obdržené branky v druhém poločase s přidáním dalších dvou gólů nakonec zvítězili zcela zaslouženě 4:2.