Zápas SK Dynamo - Jihlava

Favorit sice začal zodpovědně, ale zvolna, Jihlava začala s úspěchem bránit. Domácí celek nepustil do šance Šebka ani Kaplana, ale Vaculík se k nepřesné ráně dostal. Po čtvrthodině se jeden z diváků na tribuně dožadoval začátku hraní hostitelů a za minutu se málem dočkal gólu. Plocek zpracoval odražený míč, Vaculík ho zfauloval a Povišerův centr z trestného kopu z pravé strany poslal Wozniak hlavou na nohy Jiřího Bartoše. Ve 20. minutě sice Klinkův volej mířil pět metrů vedle pravé tyče branky hostů, ale hráč sklidil ovace za odvahu napálit míč kousek za šestnáctkou. Ve 22. minutě se o vzruch postaral znovu v záloze výrazný Vozábal a po střele Černocha zdálky a vedle pravé tyče Semana se málem Klinka trefil do pravého horního rohu, jen teč hostů a roh odvrátily asi jistý gól. Poločas dohrávali domácí v jasné převaze, ale to bylo téměř všechno. Nejdříve však ve 36. minutě zadáci domácích srazili slibný pokus Veselého. Z brejku našel Vozábal Klinku, ten centrem Lafatu, ale akce byla bez koncovky a diváci Libovi hlásili, že viděli po zákroku Bratršovského a nepřirozeném pádu útočníka Jihočechů faul na pokutový kop. Ale nepískalo se. Ve 39. minutě napálil Plocek centr Klinky zleva nad branku. Druhý poločas začali Jihlavští urputně a ještě lépe bránit, dobře tušili, že soupeř bude chtít rychle rozhodnout. Běhali s Jihočechy ve dvojicích, kde se dalo. A když bylo třeba, nastěhovalo se před svého brankáře i devět hráčů hostů. Nápor Jihočechů sílil, zrychlili hru, ale soupeř je ještě v 65. minutě ranou Šebka do horního rohu, kterou Seman vyrazil, varoval. V 71. minutě se míč dostal na levé straně k Vaculíkovi, který ho jen tak na zkoušku poslal kolem Marka na branku Semana. Ten sice couvl, ale byl krátký a šťastná střela či centr znamenala vedení hostů. Pak se ze šoku domácí vzpamatovávali a zmatkovali, ale Lafata je z krize dostal. Obešel tři hráče, zprava našel hlavu Sivoka, ten vrátil přetažený centr hlavou na Latku a jeho hlavička znamenala stav 1:1. "Měl jsem chodit na centry a také jsem si měl jít pro faul," řekl Latka, jaký úkol dostal, když šel na hřiště. Za necelou minutu kopal Vozábal roh, míč se dostal k dalšímu náhradníkovi Káníkovi a ten z hranice šestnáctky prostřelil všechno na 2:1. "Nemířil jsem, napálil jsem to a byla tam lehká teč," ohlásil Káník. A nakonec Vozábal už v nastaveném čase nahrál do šestnáctky Váchovi, který se trefil po zemi k pravé tyči. Co náhradník, to branka. "Ještě se mi to nestalo, ale ty góly jsou zásluhou hráčů," poznamenal trenér domácích Pavel Tobiáš.
Zdroj: IDnes

Pavel Tobiáš: "Obrannou hru jsme někdy zvládali, někdy jsme se dostali do hluboké defenzívy. Tohle žádný jiný sport nedokáže, aby připravil takové drama."
Miloslav Machálek: "Nemohli za nás nastoupit dva hráči a další dva neměli hrát, ale náš kádr je úzký."