Nevede se, nevede. Jihočeši ani ve třetím jarním utkání neuspěli, na hřišti Ústí nad Labem prohráli 0:2. Černobílí si vytvořili několik šancí, ale opět se jim v zakončení vůbec nedařilo. Arma tak poprvé na jaře vyhrála po gólech Richtera a Zemana.

Do sestavy Dynama se po zranění vrátil Roman Wermke, při zranění Řezáče poprvé v základu naskočil Milan Nitrianský. Na levém kraji obrany dostal šanci Pouček místo Vondry. V jedenáctce Army chyběli ze stabilních hráčů vykartovaný Peterka a zraněný Pokorný. Úvod utkání byl opatrný, o něco málo aktivnější byli domácí fotbalisté. První vážnější ohrožení soupeřovy branky však připravili po deseti minutách Jihočeši, když rychlý útok zakončil ranou z hranice vápna Hašek, ale důležitý zákrok si připsal brankář Vašek. Pak začali domácí přikládat pod kotlem, měli několik rohů a v 19. minutě také ukončili jarní gólový půst. Po kombinaci s Miskovičem a několika odrazech se balon dostal k Danielu Richterovi, který trefil Staňkovu šibenici.

Pak měl ještě aktivní Richter po podobné akci další slušnou možnost, ale tentokrát přestřelil. Pak se o slovo přihlásili černobílí. Hašek vyslal nepříjemnou skákavou ránu, kterou Vašek s problémy vyrazil. Pak po dlouhém Kladrubského pasu měl velkou možnost Pešek, ale prováhal vhodný moment ke střele a nepomohlo mu ani nepříliš kvalitní hřiště. Do poločasu ještě hlavičkoval těsně mimo domácí Kingue, ale Staněk zasahovat nemusel.

Po změně stran už ze zdravotních důvodů nemohl pokračovat Sajčič, jehož místo zaujal Ivo Táborský. Vstup do druhého dějství zažili lepší fotbalisté Army. Nejprve pálil Novotný z dálky těsně nad, pak po rychlé akci vyzval Miskovič ke skórování Pilíka, proti němuž ale vytasil skvělý zákrok brankář Staněk. Po necelé hodině hry měli černobílí dvojitou možnost na vyrovnání. Haškův centr našel na malém vápně osamoceného Táborského, který ale jen nechal vyniknout Vaška. Akce pokračovala, míč si navedl na střelu Jakub Pešek, ale jen orazítkoval břevno.

Když se Dynamo dostávalo do tlaku, přišla studená sprcha. Rohový kop Šnirce domácí přizvedli na přední tyči a volný Michal Zeman zblízka poslal hlavou balon do sítě. Hosté nesložili zbraně a po Táborského přiťuknutí mohl snížit Pešek, ale zblízka nedokázal přehodit vybíhajícího Vaška. Technicky to zkoušek zpoza vápna i Javorek, jenže Vašek situaci zvládl. Žádný drtivý tlak Horejšova týmu se v závěru nekonal. Severočeši si výhru pohlídali a poprvé na jaře zvítězili. Naopak Dynamo na jaře potřetí prohrálo.

Aleš Křeček (trenér Ústí): „Výhru jsme si zasloužili. Věřím, že jsme se odrazili do dalších zápasů. Minulé zápasy jsme šance neproměnili, tentokrát se nám góly povedlo dát.“

David Horejš (trenér Dynama): „Jsme zklamaní. Domácí byli produktivnější, dali dva góly, proto vyhráli zaslouženě. My měli šance v prvním i druhém poločase, ale góly jsme opět nedali. Třikrát jsme na jaře prohráli, ale potřebujeme se na nějakém zápase chytit a odrazit se do dalších utkání. Rozhodně nic nebalíme.“