Po týdnu tvrdé kondiční přípravy vstoupili v sobotu odpoledne fotbalisté Dynama České Budějovice do zimního turnaje na umělé trávě v Edenu Tipsport liga 2008. Kouč František Straka poslal do zápasu hráče širšího kádru a zároveň všechny nově testované fotbalisty. V první půli Jihočeši vedli díky gólům Plichty a Dolejše 2:1, avšak ve druhém poločase dominovali fotbalisté Marily a po zásluze zvítězili 2:4, když všechny tři góly zaznamenali po velkém tlaku v závěrečné desetiminutovce.

Trenér František Straka dostál svému slovu a do zápasu s Marilou Příbram poslal hráče širšího kádru A-týmu. Z tradiční ligové sestavy se v úvodní jedenáctce neobjevil ani jeden fotbalista a z posledního podzimního ligového zápasu proti Zlínu se na hřišti od úvodní minuty objevil pouze Martin Leština, který však většinu podzimu odehrál v třetiligové rezervě. Naopak kouč Příbrami František Barát poslal do utkání téměř nejsilnější sestavu, která hned od začátku zápasu Jihočechům zatápěla.

Nejvytíženějším hráčem Dynama byl hned od začátku Zdeněk Křížek, který musel v průběhu zápasu řešit velké množství ošemetných situací. Již v 6. minutě se k prvnímu ohrožení brány dostal střelou z dvaceti metrů Tarczal, jenž však mířil metr nad. O tři minuty později zahrávali Středočeši přímý kop z pravé strany, hlavičkující Navrátil ale mířil opět těsně nad. Oba celky vstoupily do zápasu ve svižném tempu a k vidění bylo plno zajímavých a mnohdy i pohledných kombinací. Prim ale hráli stále především hráči Marily, kteří si vytvářeli jednu příležitost za druhou. Naopak Jihočeši se dostávali do zakončení zcela výjimečně a většinu jejich akcí zastavil precizně sehrávaný příbramský ofsajd systém. Ke změně skóre došlo v 16. minutě, kdy po přímém kopu z poloviny hřiště lízl míč hlavou Jakub Navrátil a bylo to 0:1. Tým vedený Františkem Strakou přidal na aktivitě a odměnou mu bylo okamžité vyrovnání. V 21. minutě totiž po levém křídle prchl Pravda, jehož přesný centr usměrnil za bezmocného Hrušku ve skluzu Marek Plichta. Poté převzali iniciativu opět Příbramští, jenže šance Kalabišky a Štochla ke změně skóre nevedly. Gól tedy nakonec padl v samém závěru poločasu na druhé straně hřiště. Aktivně hrající novic Petr Dolejš dostal balon do prostoru a z hranice velkého vápna pěkným obloučkem přehodil vybíhajícího brankáře Hrušku - 2:1. Pár vteřin po rozehrávce ukončil sudí Kocourek zajímavý první poločas.

Do druhé části hry vyslal trenér Straka na hřiště Peroutku se Stráským, avšak týmu jakoby došly síly a v zápise hostující Příbram začala třímat otěže zápasu pevně ve svých rukou. Dlouhé minuty se zdálo, že Středočechům nebude přát štěstí a že se nedočkají ani vyrovnání. Velký den měl také Zdeněk Křížek, který byl dlouhé minuty neprůstřelný. V 61. minutě vyrazil utěšenou střelu Pleška z dvaceti metrů, následně v 63. minutě bravurně vyrazil Huňovu střelu a nepřišel si na něj ani ve stoprocentní šanci zakončující Pilík. V 72. minutě budějovický gólman fantasticky vyškrábl do šibenice směřující přímý kop Podrazkého a když už ho dokázal o pět minut později překonat Kalabiška, pomohla mu branková konstrukce. Jihočeši byli v celém průběhu druhé půle pod velkým tlakem a prakticky v celém průběhu se nedokázali dostat za půlící čáru. V poslední desetiminutovce nakonec hned třikrát inkasovali. V 80. minutě se na levé straně hřiště uvolnil Kalabiška, naservíroval míč nabíhajícímu Michalu Klesovi, který bez větších problémů propálil Zdeňka Křížka. Tím tlak Příbrami ještě zesílil a za dalších pět minut to bylo již 2:3, když se technickou střelou po brazilsku trefil Jales Perpetuo. Zdecimovaní Jihočeši navíc inkasovali ještě v samém závěru, kdy se do rozhozené obrany vřítil Daniel Huňa a dokonal tak velký obrat příbramského týmu.