Jen malý krůček chyběl fotbalistům Dynama České Budějovice k tomu, aby si v souboji s Blšany radovali ze zisku veledůležitého bodu za remízu 0:0. Jihočeši veškeré úsilí vložili ve druhém poločase do defenzívy a zdálo se, že jim tento záměr nakonec vyjde. V nastaveném čase ale o bodové ztrátě rozhodl domácí Šelicha, který nekompromisní (a možná i tečovanou) střelou rozhodl o spravedlivém vítězství Blšan. Svěřenci Michala Bílka totiž ve druhé části hry byli mnohem aktivnějším celkem a vytvořili si daleko více brankových příležitostí, které většinou brzdil až gólman Filipiko.
Do sestavy se po jednozápasovém distancu vrátil David Lafata a místo tak nezbylo na Mateje Krajčíka, na jehož místo se postavil Ivo Svoboda. Složení sestavy bylo jinak úplně stejné jako v minulém zápase a nejeden fanoušek Dynama tak očekával z malé ligové vísky plný bodový zisk.

Hned v úvodní minutě o sobě ale dali poprvé vědět fotbalisté domácího celku, když to z velké dálky zkoušel spíše technicky nejaktivnější hráč zápasu Střihavka, s jeho pokusem, který směřoval do pravého horního růžku si ale Filipko poradil. Jinak se ale úvodní minuty nesly ve znamení velké nervozity na obou stranách a docházelo pouze k častým přerušením a přímým kopům, ze kterých ale ani jedno mužstvo nic nevytěžilo. Po dvaceti minutách se Jihočeši přeci jen osmělili a zahrozili několika rychlými brejky. Ve 25. minutě vyslal na Chvalovského branku první střelu Plocek, jeho pokus z přímého kopu ale brankář domácího celku v pohodě chytil. O dvě minuty si Jihočeši vytvořili daleko větší šanci Chlebkem, který z bezprostřední blízkosti hlavou zakončoval a jen reflexivní zákrok brankáře Chvalovského odvrátil Blšany od pohromy. Ve 34. minutě to na druhé straně zkusil z velké dálky Nachtman, míč ale poslal vysoko nad branku hostujícího gólmana. Ve 41. minutě se ve velmi výhodné pozici dostal do zakončení Střihavka, jeho hlavičku ale Filipko efektivně lapil. O minutu později byl Střihavka k první brance ještě daleko blíže – po zaváhání Homoláče postupoval po levé straně sám na branku Filipka, který Střihavkovu křížnou střelu konečky prstů vyrazil. Konec poločasu se jen již dohrával a dalo se konstatovat, že Jihočeši byli sice o trochu aktivnější, avšak domácí si vytvořili více brankových příležitostí.

Druhá část zápasu se nesla ve znamení velkého tlaku Blšan, které hned od úvodních minut svého soupeře zatlačili na jeho polovině. Ve 49. minutě se přes Pivoňku prosadil Střihavka a jeho střela z pěti metrů letěla snad půl metru nad brankou Filipka. O tři minuty se ke střele dostal i Šelicha, jeho přízemní pokus zneškodnil bravurně Filipko. První branku zápasu měl ale v 56. minutě na hlavě Chlebek, jeho pokus po rohu Plocka ale brankář Chvalovský si počínal stejně dobře jako Filipko. V 65. minutě se mohli po nevinně vypadajícím přímém kopu Plocka radovat Jihočeši – střílený centr hlavou lízl Střihavka a Chvalovský měl plné ruce práce, aby míč vyrazil alespoň na břevno. Za dalších sedm minut se musel prezentovat opět brankář Dynama Filipko, když fantastickým zákrokem vyrazil výbornou hlavičku domácího Vorla. V 77. minutě už už domácí fanoušci zvedali ruce, když se na malém vápně dostal k hlavičce Střihavka, jeho umístěný pokus skončil ale na pravé tyči branka Dynama. Další velká šance domácího celku přišla o minutu později, když Filipkem vyražený míč vracel prudkou střelou do branky Devátý, Jihočeského golmana ale na brankové čáře zastoupil Homoláč. V poslední desetiminutovce aktivita domácího celku polevila a zdálo se, že Jihočeši zápas kontrolují. O to větší šok přišel v třetí minutě nastaveného času, když se do dalšího odraženého míče opřel Šelicha a střelou z osmnácti metrů prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Bezprostředně po rozehrání se dostal do zakončení střídající Smíšek, jeho pokus ale zastavila domácí obrana. Poslední vteřiny zápasu se nesly v euforii domácího stadionu a stojící fanoušci Blšan své svěřence již dovedli k plnému bodovému zisku…

Statistiky zápasu

JMÉNO STŘELY NA BRANKU STŘELY MIMO FAULY ROHY OFSAJDY
Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Fauloval Faulován Zleva Zprava