V utkání šestého kola první Gambrinus ligy vybojovali fotbalisté Brna bod za remízu 1:1. V prvním poločase vstřelil první branku utkání Lafata a chvíli po začátku druhé půle vyrovnal Večeřa.
Po úvodní oťukávané se po osmi minutách předvedl přímým kopem domácí Adam, ale zadáci brněnského celku stačili odhlavičkovat. O šedesát sekund později se středem hřiště prohnal Kulič, obešel tři hostující hráče, ale míč těsně minul levou tyč. Jihočeši se tak dočkali velké příležitosti již po deseti minutách a dále podnikali jeden útok za druhým.

Ve 13. minutě putoval míč po ose Vozábal–Chlebek–Pončák, ale následný nebezpečný centr byl zablokován. Celá akce se vzápětí zopakovala, avšak balon skončil opět u pozorných obránců Brna. O tři minuty nato vyslal z veliké dálky ránu Chlebek, jeho pokus prosvištěl metr vedle Václavíkovy tyče. Hostujícím hráčům dělal značné problémy Kulič, jenž se v 18. minutě ukázal sprintem, jeho akci ale zastavil faul. O chvíli později po Leštinově špatné rozehrávce centroval Švancara, ale Homoláč v minutě dvanácté vystřihl parádní obranný zákrok. Další minuty patřily záložníku Adamovi. Nejprve se objevil Adam před Václavíkem, brněnský gólman celou situaci poklidně vyřešil. Poté se postaral o první střelu na branku, brankář Václavík byl na správném místě. Ve 26. minutě vyprodukovali první střelu také hosté zásluhou Musila, gólman Filipko však zasahovat nemusel.

Budějovice hrály otevřený fotbal, neustále se tlačily dopředu, rozvíjely akce kombinacemi a narážečkami, Brno se snažilo domácímu týmu konkurovat, pro moravské mužstvo byla urputná defenziva pasé. Ve 30. minutě se hbitý Kulič skvěle uvolnil a tvrdě vypálil, hostující Václavík akci vyřešil reflexivním vyboxováním. O čtyři minuty později vyzkoušel pozornost brněnského brankáře znovu Kulič, Václavík ale našel míč mezi rukavicemi. Ve 39. minutě dali o sobě vědět i fotbalisté Brna – Šustr se plachtil levou stranou a jeho zakončení ztroskotalo na bezchybném Filipkovi.

Ve 40. minutě pocítil kanonýrskou chuť David Lafata, jenž se v šestnáctce nejlépe zorientoval a otevřel skóre perfektním volejem do šibenice – 1:0. Na konci prvního poločasu českobudějovický brankář ještě musel vyrážet nepříjemnou tečovanou hlavičku, jež nadělala vrásky na čele trenéra Tobiáše.

Ve druhé půli byl obraz hry prakticky stejný jako v prvním poločase. Černobílé komando se hnalo k brance soupeře, Brňané zase sázeli na rychlé protiútoky. Hned po přestávce se odhodlal ke střele Kroupa, Filipkovi ale žádné starosti nenadělal. Ve 47. minutě si duo Lafata-Kulič efektně narazilo a Lafata se poté opřel do střely, do níž se vložil výborně chytající Václavík. Kulič, bezpochyby nejaktivnější hráč na trávníku, posléze nebezpečně nacentroval do míst, kde operoval Lafata, budějovický ostrostřelec ale nedoskočil. V 52. minutě nebojácně pronikl k šestnáctce Pončák, jeho typický polovysoký centr dolétl až ke Kuličovi, ale ten zaváhal se zpracováním.

Načež o dvě minuty později zasadilo Brno překvapivý úder. Siegl zahrával rohový kop, po němž přesnou hlavičkou srovnal skóre na 1:1 Večeřa, který zaznamenal třetí ligovou branku. Českobudějovičtí se ze šoku oklepali a dále zaměstnávali Václavíka v brněnské svatyni. V 57. minutě Chlebkova tečovaná rána skončila rohem, který využil Adam, jenže rozhodčí Královec neuznal gól pro ofsajd. V 60. minutě se aktivní Siegl prezentoval technickým pokusem, ale mezi tři tyče cestu nenašel. Poté se zaskvělo duo Pončák-Adam. Pončák se nejdříve probil k vápnu, jeho pohotovou dělovku zneškodnil Václavík. Adamova krásná střela zase minula levou tyč.

Na Václavíkovi si poté „vylámali zuby“ Lafata, jemuž nabil aktivní Adam, a Vozábal, jenž rozehrával standardní situaci. Jihočeši pomalu stupňovali tlak – v 75. minutě si udělal výlet do soupeřovy šestnáctky Plocek, ale brněnskou oporu v brance nepřekonal. Recept na druhý gól nevymyslel ani Chlebek.

Další minuty patřily šancím Brna. V 76. minutě pálil doprostřed brány Švancara, ale Filipko byl připraven. O dvě minuty poté mohl rozhodnout zápas hostující Baláž, který se řítil v rychlém brejku na Filipka, ale tečovaná rána skončila za bránou. Následný závar před budějovickou svatyní nedokázal potrestat Křivánek. A konečně v 81. minutě poslal míč z 23 metrů vedle pravé tyče neúnavný Siegl, Filipko však nic nemusel vytáhnout ze svého arzenálu. Poslední dobrou příležitost ke skórování měli Budějovičtí v 85. minutě, kdy vypálil střídající Matoušek, ale znamenitý Václavík již druhý gól nedopustil. Pohledné utkání tak vítěze nenašlo.

Statistiky zápasu

JMÉNO STŘELY NA BRANKU STŘELY MIMO FAULY ROHY OFSAJDY
Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Fauloval Faulován Zleva Zprava