I další přípravný zápas během zimní přípravy fotbalisté Dynama České Budějovice zvládli na výbornou. V utkání s divizními Prachaticemi tým rozdělený na dvě poloviny dominoval a zaslouženě zvítězil 4:0, když se o góly podělili Mezlík, Sedláček, Svátek a Stráský. První poločas odehrál také útočník Ivo Táborský, který do Dynama přichází z Mladé Boleslavi.

Trenér Pavel Tobiáš měl po několika dnech k dispozici opět celý kádr. Vedle uzdravených Horejše s Riegelem se v zápase objevil také Ivo Táborský a na levém kraji zálohy opět operoval Tomáš Mrva, který v minulých dnech přestoupil do Dynama.

Hned od úvodních minut s chutí hrající hráči Dynama svého soupeře zatlačili na jeho polovině a dobývali jeho bránu. Hned v 9. minutě se poprvé měnilo skóre, když se na hranici vápna dostal k míči Pavel Mezlík, na jehož přesně mířenou ránu si sice gólman Hrubý sáhl, avšak gólu nezabránil - 1:0. V dalších minutách na Hluboké domácí Dynamo pohodlně kombinovalo a předvádělo pohledné fotbalové akce. Velmi dobře se prezentoval především na pravé straně hrající mladík Nitrianský, který poslal do vápna Prachatic několik velmi povedených centrů. Prachatičtí odpověděli sérií dvou rohových kopů, ty si ale svěřenci kouče Tobiáše pohlídali. K další změně skóre došlo v 18. minutě - agilní Táborský našel přesnou přihrávkou Tomáše Sedláčka, který podobně jako předním Mezlík zamířil přesně k tyči - 2:0. Na konci první půlhodiny zahrozili také hosté z Prachatic, Češkovu ránu v pohodě nad břevno vyrazil Kučera, avšak při další velké šanci Nerada musel předvést reflexivní zákrok. Parádní akci předvedli ve 33. minutě hráči Dynama. Nitrianský našel milimetrovým pasem Sedláčka, ten bez přípravy přiťukl balon volnému Benátovi, jenž halfvolejem zamířil jen o kousíček mimo. V samém závěru se dostal ke slovu Táborský, jenž nejprve poslal gólovou výzvu Sedláčkovi a následně pak zkoušel hokejovým způsobem tečovat centrovaný míč těsně před Hrubým. Prachatický brankář ale již neinkasoval a do kabin se odcházelo za stavu 2:0.

Do druhého poločasu poslal kouč Dynama zcela odlišnou jedenáctku, což se ale na výkonu jeho svěřenců příliš neprojevilo. Domácí byli stále aktivnější a pomalými krůčky svůj náskok zvyšovali. V 58. minutě se po brazilsku prosadil Fernando Hudson, jenž si nejprve narazil míč se Stráským, následně obešel posledního beka a tvrdě vypálil. Jeho ránu zastavila vzdálenější tyč prachatické brány. O tři minuty později se skóre již měnilo - dlouhý aut Mrvy se dostal až na střed velkého vápna k Janu Svátkovi, který pohotově zvýšil na 3:0. Než se hosté vzpamatovali z inkasované branky, zvýšil na rozdíl čtyř branek Tomáš Stráský, který postupoval středem hřiště a když nevěděl co s míčem, tak tvrdě vypálil - 4:0. Do konce zápasu se sice již skóre nezměnilo, přesto bylo k vidění hned několik zajímavých akcí. Nejprve v 75. minutě mohl dvakrát skórovat Kováčik, avšak gólman Křížek byl vždy proti a skvěle zasahoval. Na druhé straně pak Svátek vyzval přihrávkou napříč velkým vápnem ke skórování Jasanského, ten ale z výborné pozice zamířil vysoko nad.

Fotogalerie

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "Se zápasem jsem spokojený. Dobře jsme si dnes zatrénovali a obě skupiny to vzaly poctivě a pracovaly dobře celých pětačtyřicet minut. Dokázali jsme si vytvořit hodně šancí, které jsme sice nedokázali proměnit, ale jinak některé akce měly již takové ligové náznaky. Jinak bych ale ten zápas nerad nějak více hodnotil. Pro nás to byl dobrý trénink s kvalitním soupeřem, který hrál slušně a měl tam také některé dobré věci."