Kdo neviděl, neuvěří. Fotbalisté Dynama České Budějovice odehráli další zápas, který musel nadchnout nejednoho fotbalového nadšence. První poločas utkání proti Liberci měli na E.ON stadionu pod kontrolou hosté, avšak druhá část hry se odehrála ve znamení Jihočechů, kteří vstřelili i dvě branky a po zásluze vyhráli 2:0. Mužem utkání byl Petr Benát, jenž opět v krátké době zaznamenal dvě branky během jednoho utkání.

Kouč Dynama Pavel Tobiáš poslal do zápasu to nejlepší, co ve svém týmu momentálně má. Příchozím fanouškům udělala radost přítomnost stoperů Horejše a Hunala, kteří se dali zdravotně dohromady. Po boku Tomáše Sedláčka nastoupil po dvou zápasech v základní sestavě opět Jan Svátek.

Do samotného zápasu vstoupili aktivněji hosté, po sérii standardních situací si ale právě z rohového kopu vytvořili první šanci domácí, kdy bez přípravy zakončoval doprostřed brány Riegel. První střelecký pokus Liberce zaznamenal v 15. minutě Papoušek, i s jeho pokusem si ale domácí brankář poradil. I v dalších minutách byli Liberečtí výrazně aktivnější a po Bílkově ráně překonaného Kučeru zachránilo v 19. minutě břevno.

Ospale hrajíci Jihočeši pokračovali i v dalších minutách v matném výkonu a míč byl stále častěji na kopačkách hostujících fotbalistů. Pozornost Kučery sice v 26. minutě prověřil Papoušek, avšak fotbal byl k vidění velmi průměrný. Velká šance Liberce pak přišla v 39. minutě, kdy centr Gebre Selassieho zakončoval Papoušek a gólman Kučera musel zasahovat. Hra ale pokračovala a před poloodkrytou bránou se k míči hrnul Blažek, přes důrazného Leštinu ale nedokázal zakončit.

Do jakéhosi náznaku šance se v 42. minutě dral Svátek, přes dvcojici obránců se ale ke střele také nedostal. I ve zbytku poločasu ale daleko fotbalovějším dojmem působili hosté a poločasová přestávka byla pro Jihočechy doslova vysvobozením.

Do druhé půle vstoupili domácí jako uragán. Hned po několika vteřinách hry napřáhl za vápnem Benát a jeho ránu zastavila tyč Zlámalovy brány. Snad o minutu později vyslal směrem k hostujícímu brankáři další jedovku Sedláček a míč proplachtil těsně mimo. K úžasu všech přichlížejících neskutečné zmrtvýchvstání vyvrcholilo ve 49. minutě, kdy po další střele Petra Benáta tečoval balon za bezmocného Zlámala Jiří Bílek - 1:0.

Ofenzivní smršť Jihočechů ale nebrala konce a s chutí hrající domácí přidali další gól - v 56. minutě proměnil penaltu za ruku Holeňáka technickou ranou k tyči opět Petr Benát. Tím ale svěřenci kouče Tobiáše zdaleka nekončili a po akci po pravé straně centroval do vápna Hudson a Stráskému chyběl ke skórování do prázdné brány snad decimetr.

Otřesení hosté chtěli hru uklidnit dvojitým střídáním, což se jim sice na pár minut podařilo, avšak k ohrožení Kučerovy svatyně měli stále hodně daleko. S blížícím se závěrem se i domácí začali soustředit převážně na defenzivu a před gólmanem Kučerou začali stavět neprostupný val, který nedokázali Liberečtí překonat. Po hattricku naopak pokukoval Petr Benát, který si narazil míč se Stráským a následně z hranice malého vápna vypálil - gólman Zlámal jeho ránu bravurně vyrazil. Hosté se v závěru dostali pouze k zahrávání přímého kopu z nebezpečné pozice, ten ale zastavila zeď Dynama.