Nerozhodně skončilo jihočeské derby mezi domácím Dynamem a hosty z Táborska. Budějovický celek byl po celé utkání lepším týmem, ale nedokázal proměnit své šance zejména ve druhém poločasu a kvůli přesné hlavičce Zdeňka Linharta se musel smířit pouze s bodem. Za domácí se trefil Elvis Mashike. V dalším kole jede Dynamo do Pardubic.

Ani jeden z týmů neudělal oproti minulému utkání jedinou změnu v sestavě. O dost aktivnější bylo v úvodu zápasu Dynamo. Soupeř z jihu Čech si nevypracoval za půl hodiny hry jediný střelecký pokus, gólman Staněk tak neměl prakticky žádnou práci. První, kdo se pokusil udělat něco s remízovým stavem, byl Elvis Mashike. Razantně přešel přes soupeře a dostal se do vápna. Nakonec se zamotal do vlastních kliček a ze šance sešlo.

První ošemetnější záležitost přišla ve dvacáté minutě. Nejprve našel Nitrianský Havla, jehož hlavičku vychytal na brankové čáře Kučera. O chvilku později přiletěl do vápna další centr a Mashike hlavičkoval těsně vedle. O další střelu se pokusil Petr Javorek, ale slabší nohou Tomu nezaskočil. O dost blíže brance byl tentýž hráč o pár minut později, ovšem sám před brankářem zakončoval v době, kdy měl pomezní sudí praporek nahoře.

Do druhého poločasu vstoupilo Dynamo tou správnou nohou. Na přímý kop Milana Nitrianského nikdo nedosáhl, ale míč ještě zachytil Patrik Čavoš, poslal ho zpátky do vápna, kde se nekompromisně trefil Elvis Mashike - 1:0. Obrovskou šanci na srovnání mělo Táborsko po hodině hry. Staňkovi nevyšel výběh z branky a soupeř zakončoval do odkryté svatyně. Nikým neatakován zakončoval Nešický, ovšem tvrdý pokus obětavě vyrazil z brankové čáry Lukáš Havel.

Českobudějovičtí mohli odskočit soupeři o dvě branky. Patrik Švantner krásným obloučkem uvolnil do brejku Filip Haška, kterého na poslední chvíli dostihl obránce a střelu mu srazil na roh. Svou obratnost ukázal v závěru i Jakub Pešek. V rohu hřiště si udělal ze soupeře kuželku, prodral se až ke střele, ale na přední tyči ho vychytal Toma. Vyrovnání se Táborsko dočkalo necelých deset minut před koncem. Z levé strany přiletěl do vápna centr, na který si naskočil střídající Zdeněk Linhart a nakonec rozhodl o konečném výsledku 1:1.

David Horejš (trenér Dynama): „Chtěli jsme navázat na výkon z Opavy a potvrdit dobrou formu z posledních zápasů. První poločas byl na jednu branku, měli jsme šance, ale ve finální fázi jsme situace špatně řešili. O přestávce jsme si řekli, že gól přijde. Přišel brzy, když Elvis Mashike skóroval. Měli jsme další šance, ale špatně jsme to vyřešili. Pak po triviální ztrátě jsme dostali gól na 1:1 a vyhraný zápas skončil zase remízou. Mrzí nás to. Herně to bylo z naší strany dobré, chyběly tomu góly.“

Roman Nádvorník (trenér Táborska): „Jsme v těžké situaci a každý bod je pro nás zlatý. Ten z Budějovic je pro nás extrémně cenný. Psychika hodně ovlivnila první poločas, kdy jsme nehráli dobře. Přesto byl stav 0:0, brzy jsme sice dostali gól na 0:1, ale od té doby jsme začali hrát dobře. Převahu měli určitě domácí, ale na gólové šance jsme vyhráli 3:2. Škoda, že jsme nedali šance, mohli jsme uhrát i tři, ale musíme brát i ten jeden.“