Fotbalisté Dynama České Budějovice ještě necelých deset minut sahali na hřišti Kladna po vítězství, nakonec si však neodvážejí ani bod. Domácí Kladno bylo v průběhu celého zápasu aktivnějším týmem, do vedení se však překvapivě dostali v 62. minutě Jihočeši, když střelou z osmnácti metrů překvapil Bičíka Ladislav Volešák. Když byl poté v 77. minutě přísně vyloučen Veleba, zdálo se, že si hosté výhru v pohodě uhlídají. V 83. minutě však po centru Kaliny překonal Filipka hlavičkující Kaciáň, čímž domácím okamžitě narostla křídla. Když o dvě minuty později odpískal sudí Kučera pokutový kop ve prospěch domácího týmu, byla jihočeská katastrofa dokonána.
Trenér Cipro musel oproti minulému zápasu se Slováckem udělat jednu vynucenou změnu, když dlouhodobě nemocného Poborského nahradil na pravé straně zálohy Gruber. V útočné dvojici dostal před Jeslínkem přednost Baláž, kterému se proti Moravanům velmi dařilo a svou formu potvrdil i v pohárovém zápase v Jihlavě.

Úvod zápasu patřil domácím, kteří svého soupeře zatlačili na vlastní polovině. Hned od začátku začalo obléhání budějovické brány a především gólman Filipko musel řešit řadu ošemetných situací. V 7. minutě předběhl Veleba Homoláče a s míčem na kopačce se řítil na osamoceného gólmana Filipka. Ten ale zasahovat nakonec nemusel, protože kladenskému útočníkovi vystavil stop vracející se Horejš. Domácí dlouhé minuty neustávali v aktivní hře a ve 20. minutě musel Kalinův přímý kop na roh odvracet Horejš. Hosté poprvé zahrozili až ve 26. minutě, rohový kop Volešáka ale Žižka mezi tři tyče neusměrnil. Jinak však byli u míče většinu času kladenští a Dynamo se hlavně bránilo. Na dostřel Filipkovy brány se ale dostali až v 38. minutě, kdy mířil Šelicha těsně nad. O minutu později centroval Žižka na Baláže, ten však míč na dobře postaveného Svátka neprotlačil. Ve 41. minutě si zahrál i Filipko - včasným vyběhnutím mimo pokutové území vyhlavičkoval míč před dobíhajícím Radzinevičiusem. I v závěru poločasu byl míč častěji na kopačkách kladenských, ti se však k vážnější příležitosti už nedostali.

I v úvodu druhého poločasu se obraz hry neměnil, domácí byli častěji u míče, k ohrožení Filipkovy brány se však dostávali jen velmi sporadicky. Kladenským se postupem času přestali dařit kombinace a začali se uchylovat k dlouhým nakopávaným míčům, s nimiž pozorná obrana Jihočechů neměla sebemenší problémy. První vážnější šanci si tak vytvořili hosté, když v 62. minutě na osamoceného Vaška postupoval Baláž. Exbrněnský útočník ale v dobré pozici selhal a míč poslal vysoko nad horní tyč Bičíkovy brány. Jihočeši se přesto dostali trochu do hry a v 65. minutě se ocitl v dobré pozici Svátek. Ani jemu ale nebylo přáno a kladenský brankář byl opět bez práce. O to větší překvapením pak byla pro domácího gólmana nepříliš nebezpečná střela Ladislava Volešáka z osmnácti metrů, která k překvapení všech skončila v síti. Jihočeši se po vstřelené brance okamžitě uzavřeli na vlastní polovině a domácí se nemohli prakticky dostat do zakončení. Když byl poté v 77. minutě vyloučen Veleba, měli svěřenci Františka Cipra zisk tří bodů nadosah. V 83. minutě však z pravé strany odcentroval Killar a hlavičkující Jiří Kaciáň vrátil domácí do hry - 1:1. Neuběhly ani dvě minuty a skóre se opět měnilo. V pokutovém území poté upadl po zákroku Homoláče Tomas Radzinevičius a kopala se penalta. K té se postavil opět litevský reprezentant a střelou do protipohybu brankáře Filipka dokonal obrat v zápase. V samém závěru zápasu domácí takticky kontrolovali hru a míč drželi daleko od brankáře Bičíka. Jihočeši se na větší odpor již nezmohli a po závěrečném hvizdu tak opouštěli hrací plochu se svěšenými hlavami.

Střely na branku

Muž zápasu

Ladislav VOLEŠÁK - Po nepovedeném zápase na Kladně se dá nejlepší hráč Dynama vybírat jen velmi těžko. Jihočeši toho především v útočné fázi příliš nepředvedli a ani nikdo z obránců nijak nevyčníval. Hrdinou zápasu se tak mohl stát exsparťanský Ladislav Volešák, který v 62. minutě střelou z osmnácti metrů překvapil brankáře Bičíka a poslal Jihočechy do vedení. Podobně jako ostatní hráči Dynama se snažil o aktivní pojetí hry, proti bojovně hrajícímu Kladnu to ale bylo přesto málo.
Tři nejlepší hráči zápasu: Radzinevičius, Killar - Volešák

Miroslav Koubek: "Vyhráli jsme zaslouženě, měli jsme po celé utkání více ze hry. Byl to velký rozdíl proti utkání v Ostravě, sedm změn v sestavě se projevilo, stejně jako se dobře předvedly naše posily."

František Cipro: "Není jednoduché hodnotit takový zápas. Ten konec ale už nešlo z lavičky ukočírovat, dostali jsme se pod ohromný tlak. Za prohru si můžeme úplně sami a nijak nás ani neomlouvá, že nemohl hrát Karel Poborský. Na jeho absenci se nemůžeme vymlouvat, hráli jsme bez něj i během světového šampionátu a teď také bude dlouho chybět."