Fotbalisté Dynama zvládli důležitý souboj s posledním týmem prvoligové tabulky. Svěřenci kouče Pavla Tobiáše přetlačili v nepříliš atraktivním duelu Zlín a zvítězili 1:0. Rozhodující branku utkání vstřelil v 52. minutě Petr Benát.

Bez zdravotně indisponovaného Hunala nastoupili fotbalisté Dynama do zápasu aktivně a zdálo se, že svého soupeře hodně zatlačí na jeho polovině. Střela Sedláčka sice mířila mezi tři tyče, avšak gólmana Baránka příliš neprověřila. Po několika úvodních minutách se hra ale uklidnila a hrálo se převážně ve středu hřiště. V úvodní čtvrthodině si oba celky na své konto připsaly pouze rohové kopy, na zajímavější šance se ale čekalo.

Až v 21. minutě se do slibné šance dostal Stráský, na střílený centr Hílka ale nedosáhl. Hosté odpověděli přímým kopem Rýdela, jenž ale nezamířil přesně. Do brejku se pak o dvě minuty později dostal Benát, místo střely ale zvolil přihrávku na Šímu, který se k balonu nedostal. Ve 33. minutě bylo ve vápně Dynama horko po přímém kopu hostů. Centrovaný míč nedokázal přes klubko těl vyboxovat Kučera, následně dorážel Žůrek a z malého vápna odkopával se štěstím Riegel.

Ve zbytku poločasu se hrálo převážně ve středu hřiště a oba celky se pokoušely především o střelbu z dálky. Postupně to zkoušeli Riegel, Benát a na druhé straně Trubila, k ohrožení brankářů ale nedošlo.

Druhý poločas začal jako již tradičně ve znamení velkého tlaku domácích fotbalistů. Po akci rychlonohého Hudsona sice sudí fanoušky vytoužený faul na hranici vápna nezapískal, avšak po další akci brazilského rychlíka kopalo Dynamo rohový kop, po němž otevřel skóre zápasu Petr Benát, jenž zamířil technickou střelou přesně k tyči. Dalšího potlesku se o pár minut dočkal opět Hudson, jeho snažení zastavil ale hvizdem signalizující faul sudí Bílek.

Další velká šance Dynama přišla po hodině hry, dvakrát zakončující Riegel ale míč za záda Baránka neprotlačil. Vzápětí vyzval ke skórování Sedláček Tomáše Stráského, ten byl sice metr od brány, avšak míč ho spíše trefil a zamířil mimo. V dalších minutách se Dynamo začalo spíše soustředit na obranu a hosté naopak zvyšovali tempo. Kouč Minář dokonce poslal na hřiště třetího útočníka a opticky se hra hodně vyrovnala.

V 72. mohl druhý gól Dynama přidat ještě Sedláček, po dobrém centru Benáta ale hlavou nezamířil přesně. Jedinečnou možnost vyrovnat pak měli o deset minut později hosté. Z Žůrkovy tečované rány se stal v 82. minutě nepříjemný oblouček směřující přes Kučeru do brány. Budějovický gólman ale předvedl rychlé nohy a docouval až míči na dosah, balon vyrazil na roh a následně míč mimo vápno odpálil Horejš. V samém závěru se pak domácí vymanili z tlaku a poslední minuty utkání dohráli v celkovém poklidu.