Českobudějovické Dynamo splnilo v přípravě roli favorita a na Střeleckém ostrově porazilo divizní Český Krumlov 5:1. Černobílí se rozjížděli pomaleji, ale nakonec se rozjeli a nastříleli pět branek. Střelecky se prosadili Jurdík, Jan Šimák, Filip Vaněk, Jiří Funda a Tomáš Hájovský. Generálku na ligu odehrají Jihočeši za týden s Vlašimí.

Dynamo dalo odpočinout některým hráčům, na soupisce chyběli Benát, Kalod, Klesa, Hajdušek nebo Ujec. Zápas se za slunečného počasí rozjížděl pomalu. Domácí se nikam nehnali a soupeř, který byl zatím plný sil, zodpovědně bránil. Až po čtvrthodině černobílí poprvé zmáčkli pořádně svého soupeře. Pešek však svou střelou minul tyč jen o vlásek, podobně dopadl o chvilku později i z druhé strany Jiří Mareš, jenž si vyzkoušel post pravého obránce.

Až před poločasem domácí opět přidali a výsledkem byly náznaky šancí Jurdíka nebo střela Čavoše, kterou však vyrazil gólman hostů Trnka. Pak ještě Jakub Pešek střílel jen do košíku připraveného brankáře Českého Krumlova a vypadalo to, že první poločas plný domácích ofsajdů skončí bez branek. Pak se ale na levé straně hezky uvolnil Šimák, přesným pasem našel Peška, jenž z první posunul míč na Milana Jurdíka, který zblízka propálil Trnku.

Po pauze se obraz hry příliš nezměnil, jen hostům postupně docházely síly. Druhý gól přidal Jan Šimák v 58. minutě, když využil dobré práce a pěkného centru Opluštila a krásně se položil do střely z voleje. Záhy měl třetí gól na noze Mareš, ale osamocený na malém vápně selhal v zakončení a z dorážky netrefil ani prázdnou branku. Hosté se v 69. minutě dočkali snížení, když po pěkné akci Jakeše a Beránka ve skluzu skóroval Michal Klivanda.

Záhy si však černobílí vzali dvoubrankový náskok zpět, když Čavoš napálil z pravé strany tyč a z dorážky Filip Vaněk do protipohybu gólmana vsítil třetí gól. Blízko gólu pak byl znovu i Čavoš, ale sám před brankářem zklamal. Domácí se čtvrtého zásahu dočkali v 82. minutě, kdy po Peškově obloučku se sám na brankáře řítili Jiří Mareš s Jiřím Fundou a druhý jmenovaný do prázdné branky pohodlně skóroval. Jan Šimák svůj únik v závěru zakončil lobem těsně vedle, ale nemusel smutnit, protože o chvilku později jeho střelu dorazil do sítě Tomáš Hájovský. Dynamo tak porazilo Český Krumlov 5:1.

David Horejš (trenér Dynama): "V první půli jsme měli dobrý pohyb a dobře kombinovali, ale nefungovala nám finální fáze, ve které jsme situaci často překombinovali. Po pauze soupeři začaly docházet síly a vytvářeli jsme si šance. Pět z nich jsme proměnili, i když gólů jsme mohlo dát ještě víc. Čekal jsem víc od křídelních hráčů nebo Milana Jurdíka, že si budou vytvářet víc šancí. Byla to pro nás dobrá zkouška na soupeře, kteří budou v bloku čekat a budeme útočit do plných."