Střelecká nemohoucnost postihla i A-tým Dynama České Budějovice. Na domácím stadionu se ke gólům Jihočeši vždy nějak probojují, venku se ale trefili pouze jednou na hřišti Olomouce v prvním kole. Od té doby neuspěli svěřenci Pavla Tobiáše na Bazalech a na Letné. Nejinak tomu bylo i v zápase v Drnovicích, který skončil 2:0. O branky domácích se postarali Onofrej a Holub. Utkání bylo také poznamenané zraněním Vlada Pončáka a červenou kartou pro Lukáše Adama.
České Budějovice měly před sebou zápas, v němž bylo primární ukořistit první body na cizím hřišti. Po utkáních v Olomouci, Ostravě a Praze čekal Jihočechy papírově slabší soupeř, jenž se nacházel na chvostu tabulky, ale Drnovice nehodlaly prodat svoji kůži lacino.

Drnovická bojovnost se nakonec přenesla i do samotného utkání. První poločas se nesl v bojovném duchu, fotbalový boj šel ovšem na úkor mnoha nepřesností. Mazurovi svěřenci se soustředili především na defenzivní taktiku, po které následovaly rychlé brejky. Fotbalisté Budějovic se ale do velkého útočení také dvakrát nehrnuli, Jihočeši zavítali na Moravu s podobnou strategií jako jejich soupeř. Diváci se na stadionu v Drnovicích museli spokojit hlavně se souboji ve středu pole, ke střeleckým pokusům prakticky nedocházelo.

Světlým momentem zápasu se stala 5. minuta, kdy se do nebezpečného průniku z levé strany řítil obránce Čáp, jeho přihrávku ale nedokázal zužitkovat Klinka. Tobiášovy plány narušilo v 9. minutě zranění Pončáka, na pravou stranu obrany se tak musel postavit střídající Ivan Dvořák.

Nezáživný fotbal nabral na obrátkách před koncem první půle. Drnovice začaly hrát útočněji, moravskou záložní řadu rozkmital aktivní Onofrej, jenž neustále posílal jeden centr za druhým. Ve 42. minutě přinesla slovenskému záložníkovi jeho pracovitost kýžené ovoce. Domácí Adamec vymyslel parádní přihrávku právě na volného Onofreje, který nekompromisně prostřelil bezmocného Filipka – 1:0.

Ladislav Onofrej byl v akci i na konci poločasu. Unikajícího záložníka zezadu zkosil nevybíravým způsobem českobudějovický Adam, jenž se okamžitě poroučel pod sprchy, neboť obdržel od rozhodčího Čuřína červenou kartu.

Budějovické šance na první ligové body z cizích stadionů se tak rapidně snížily. Jihočeský lodivod však nevěšel hlavu a na trávníku vystřídal v úvodu druhého poločasu Plocka za ofenzivnějšího Grubera.

Drnovické mužstvo se nenabažilo vstřelené branky ze 42. minuty a dále podnikalo útočné výlety na jihočeskou polovinu. Hned po změně stran protáhl Adamec hostujícího Filipka, který dobře mířenou ránu vyýborně vytěsnil. V 63. minutě nastal nepochopitelný zmatek v černobílé obranné řadě, jenž načal přihrávající Holenda, načež nejzkušenější hráč drnovického týmu Holub mazácky zvýšil skóre na 2:0.

Jihočeši přišli o krajního obránce Pončáka, Adam se nechal zbytečně vyloučit, přesto se ještě Budějovice snažily o zvrat. Útočná hra hostujících fotbalistů ale končila jen u drnovické šestnáctky. Navíc v 73. minutě mohl vsítit třetí gól Holomek, ale brankář Filipko již další gól za svá záda nepustil.

Budějovické Dynamo tak potvrdilo špatnou formu na cizích stadionech a podlehlo venku počtvrté za sebou.