Fotbalisté Dynama České Budějovice opět odehráli v přípravě dobré utkání, avšak znovu prohráli. V generálce na první ligu totiž díky smolnému gólu deset minut před koncem zápasu prohráli s rakouskou Austrií Vídeň na jejím hřišti 1:0. Jihočeši si v průběhu druhého poločasu vytvořili řadu dobrých příležitostí, gól však vstřelit nedokázali.

Jihočeši vstoupili do zápasu bez Jaromíra Plocka, jenž laboruje s nataženými vazy v kotníku, dále Michaela Žižky, který je také lehce zraněn a nehrál ani David Horejš, jenž pro karetní trest nesmí nastoupit v ligové premiéře proti Slavii, a tak kouč Straka ve středu obrany vsadil na duo Homoláč-Hunal. Domácí začali velmi zostra a již v druhé minutě nastřelili břevno budějovické brány. Jejich nápor vydržel přibližně deset minut, poté se hra začala postupně vyrovnávat. Ještě v 18. minutě musel tygří skok předvést po rohu Austrie Pavel Kučera, pak ale přišla také první šance Jihočechů, do které se dostal po přihrávce Peroutky Jan Svátek. Exjablonecký útočník ale při zakončení fauloval a z šance Dynama tak nic nebylo. Po půl hodině hry musel další výborný zákrok z rukávu vytáhnout Kučera, který zasahoval po rohovém kopu domácího týmu. Největší šance Jihočechů přišla v 45. minutě, kdy Vozábal vysunul Svátka, jenž z úhlu postupoval sám na gólmana Fornezzi. Ten ale nakonec zasahovat nemusel, protože Svátkova křížná střela prolétla mimo.

Do druhého poločasu vstoupili hosté o poznání aktivněji a již po sedmi minutách mohli vést, když se do odraženého míče opřel Jaroslav Hílek – jeho pokus ale zastavila tyč! Po hodině předvedl další fotbalovou parádu Stráský, jehož elegantní nůžky vyrazil s vypětím všech sil domácí gólman. V průběhu druhé půle byli svěřenci kouče Straky aktivnější, avšak necelých deset minut před koncem dostali smolnou branku, která nakonec rozhodla. Rohový kop Austrie vyrazil Kučera pouze na hranici vápna, odkud přišla tvrdá přízemní střela Jocelyn Blancharda, jenž byla ještě těsně před budějovickým gólmanem tečována jedním ze spoluhráčů. Ve zbytku zápasu se Jihočeši snažili vyrovnat, žádnou významnější šanci si však ale již nevytvořili.

Především v průběhu druhého poločasu bylo Dynamo lepší. Své dobré šance ale neproměnilo a utkání tak rozhodl jediný smolný gól..