Fotbalisté Dynama České Budějovice podlehli ve Voticích nováčkovi Gambrinus ligy Dukle Praha 1:3. Za Jihočechy skóroval ve 14. minutě Petráň, ale tři branky Dukly otočily průběh duelu. Dynamo čeká v neděli genererálka s Jihlavou B.

Do utkání ve Voticích nastoupila prakticky úplně jiná jedenáctka, než do nedělního duelu s Příbramí. Do Votic přijeli ze základní sestavy proti Příbrami pouze Nitrianský, Stráský a Uvíra. Největší hvězda nováčka Gambrinus ligy Miroslav Markovič naskočil do zápasu až ke konci. Trenér Pražanů Luboš Kozel protočil prakticky celou jedenáctku a trochu odhalil trumfy před druhým kolem nejvyšší soutěže, kdy se Dukla střetne právě s Jihočechy.

Fotbalisté Dukly vlétli do utkání jako uragán. Již po pár vteřinách chyboval Jurkemik, jenže Sklenář volil technické zakončení, které Křížek vystihl. To Jihočeši byli mnohem efektivnější. Po čtvrthodině hry posunul Petr Benát míč ve středu hřiště mladému Michalu Petráňovi, který se nijak nerozpakoval, vystřelil a krásnou střelou z pětadvaceti metrů otevřel gólový účet duelu. Odpověď Dukly byla takřka okamžitá. Neuplynulo ani deset minut a Jakub Sklenář vyrovnal. Jeho pěknou střelu nejdříve Křížek vyrazil, ale na dorážku, kterou vymetl Sklenář horní růžek, byl již krátký.

Pražany vyrovnávací branka nakopla a Jihočechy přehrávali. Druhé branky se dočkali ve 36. minutě. Ondřej Šiml našel okénko v jihočeské defenzivě, do kterého naservíroval míč pro Miroslava Podrázkého, jenž krásnou střelou donutil Křížka inkasovat. Do poločasu se Dukla radovala ještě jednou, ale její branka ze 42. minuty nemohla být uznána pro postavení střelce v ofsajdu.

Dynamo se i po pauze těžko dostávalo do šancí, do jedné z mála se po centru ze strany probojoval střídající Stráský, jeho hlavičku vyrazil brankář Rada na roh. Navýšit své vedení mohla Dukla hned dvakrát po hodině hry. Nejprve se sám před Křížkem ocitl Hanousek, ale místo umístěné střely volil lob, který českobudějovický brankář přečetl. O malou chvíli později netrefil míč ideálně před takřka prázdnou bránou Šmíd.

Další možnost Pražanů se naskytla znovu pro Hanouska, ale znovu sám před Křížkem opět zklamal. Zaslouženou třetí branku přidal nováček v minutě 78. Po rohovém kopu si míč za záda vlastního brankáře nešťastně trefil Filip Rýdel.

Fotbalisté Dynama tedy prohráli s nováčkem Gambrinus ligy 1:3, přestože vedli zásluhou pěkné trefy Martina Petráně. V neděli je čeká ligová generálka, od 17 hodin přivítají béčko Vysočiny Jihlavy.

Jiří Kotrba (trenér Dynama): "Dnešní zápas byl dobrou prověrkou pra mladé kluky. Pro hráče jako jsou Kadula, Petráň nebo Němec byl tenhle zápas přínosem a určitě se v něm hodně naučili. Dukla stejně jako my nehrála v nejsilnější sestavě, ale jasně ukázala, že je dobrým kombinačním mužstvem a že to pro ligu bude nebezpečný tým. Naším cílem nebylo hrát v nejsilnější sestavě, chtěli jsme na vlastní oči vidět, jakým stylem soupeř hraje, a to jsme viděli a dost nám to ukázalo."

Luboš Kozel (trenér Dukly): "Dnes to byla hlavně příprava a obě mužstva hrála s hráči, kteří nepatří spíše do základní sestavy. Pro mě to utkání dneska ukázalo, že mohu počítat i s hráči z kádru a ne jen s těmi, kteří jsou v záklasdní sestavě. V zápase jsme se snažili hrát kombinačně a ofenzivně. Pokud dokážeme udržet tuhle kvalitu, tak si dokážeme vytvořit šance, což je pozitivní. Dnes jsme měli dost šancí, ale se třemi vstřelenými góly jsme samozřejmě spokojeni."