Fotbalisté Dynama České Budějovice si ve 4. kole Fotbalové národní ligy připsali první porážku, když doma na Střeleckém ostrově nestačili na Sokolov, kterému podlehli vysoko 0:3.

V sestavě Dynama nahradil ve středu zálohy Rakovana Dobal, kouč hostů Aleš Jindra poslal letos poprvé na hřiště zkušeného Dřížďala. Po vlažnějším úvodu se do první větší šance dostali domácí. Ve 22. minutě Rýdel se štěstím dostal míč za obranu, kde byli sami Kalod s Linhartem, ale druhý jmenovaný trefil pouze dobře postaveného brankáře Hrubého. Hosté se směrem dopředu osmělovali pouze výjimečně. Po Machovcově chybné rozehrávce se do šance řítil Kobylík, ale jeho střela měla k té povedené hodně daleko.

O poznání zajímavější byla rána Jurdíka z 35. minuty, které chybělo jen několik decimetrů. Otevřít skóre mohli domácí o chvíli později, ale spolupráce Kaloda s Linhartem skončila znovu zakončením mladého forvarda černobílých, tentokrát bylo však hodně nepřesné. Sokolov byl daleko efektivnější. Po Hanzlíkově chybě se k míči dostal Blažek, posunul ho na Milana Jurdíka, který mezi nohy prostřelil Daňka a stanovil skóre po první půli na 0:1.

Hned v úvodu druhé půle přišla pro domácí další studená sprcha. Po centru z pravé strany míč krásně napálil David Čada a povedenou střelou podruhé pokořil Daňka. Jihočeši po inkasované brance přidali, ale ani dvě střídání a posílení ofenzivy k brance dlouho nevedlo. Zajímavé možnosti si vypracoval Linhart, ale jeho hlavičku zachytil brankář Dvořák nebo jeho střela o malou chvíli později se mezi tři tyče nevešla.

Tlak Dynama byl silný. Několikrát se do dobré možnosti dostal Kalod, ale vždy prováhal vhodný moment k zakončení. Postupem času se dostávali domácí do křeče a čas jim utíkal neuvěřitelně rychle. Nepomohlo ani vysunutí Lengyela na hrot. Zmar černobílých podtrhl v závěru po rohu Zbyněk Vondráček a Sokolov tak uštědřil Jihočechům letošní první porážku, když na Střeleckém ostrově vyhrál 3:0.

Hovorka Marek (59.)                 1
Ibragimov Aziz (75.)               1   83.
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Fotogalerie

Pavel Hoftych (trenér Dynama): "Je to pro nás tvrdá facka. Věděli jsme o kvalitách soupeře, ale nedali jsme vyložené šance. Pak jsme před poločasem inkasovali po naší hrubé chybě. Na startu druhé půle jsme znovu dostali gól. Pak jsme vrhli všechno do útoku, ale snaha už bylo marná. Dnes bychom nedali gól snad ani kdyby se hrálo do zítřka."

Aleš Jindra (trenér Sokolova): "Jsem samozřejmě spokojený, jelikož jsme dosáhli cenného úspěchu. Mužstvo podalo perfektní výkon a měli jsme i štěstí, když jsme přežili několik vyložených šancí. A byli jsme i produktivní, jelikož jsme proměnili snad všechny šance."