Fotbalisté Dynama České Budějovice podlehli v dalším přípravném duelu rakouskému Linzu 1:2. O jedinou branku Jihočechů se postaral po čtvrthodině hry mladý Petráň. Dynamo čeká příští středu turnaj na Hluboké, kterého se zúčastní Sezimovo Ústí, Viktoria Žižkov a Vysočina Jihlava.

Jihočeši nastoupili v podobné sestavě jako ve druhém poločase v duelu se St. Florianem. Pouze Jasanský nahradil zraněného Sandra a Benát zaskakoval za Chirkina. Na soupisce pro zápas s Linzem se objevil i Jan Krob, který je v Českých Budějovicích na týdenní zkoušce ze Sparty.

Po opatrném začátku se první osmělili domácí. Po čtvrthodině hry Jasanský posunul míč Ondráškovi, který svým centrem nalezl na zadní tyči zapomenutého Michala Petráně, a ten otevřel skóre. Inkasovaná branka Rakušany nakopla. Nejprve byl Aigner lehce přistrčen ve vápně Peckou, ale sudí Jílek penaltu neodpískal. Ani o chvilku později se hosté neradovali, Metzovu střelu z velké dálky zlikvidoval Kučera.

Navýšit vedení Dynama mohl po půlhodině Ondrášek, ale jeho lob po nejistém vyběhnutí gólmana Linzu skončil na horní síti jeho branky. V 35. minutě se uvolnil přes stopera Nováka útočník hostů Unverdorben, ale svoji pěknou akci zakončil slabou střelou do Kučerovy náruče. A když se neujala ani o pár vteřin později spolupráce sklepávajícího Ondráška a z „voleje“ střílejícího Stráského, odcházely oba týmy do kabin za stavu 1:0.

Na startu druhé půle mohli Jihočeši své vedení navýšit. Jenže po Krobově přesném pasu Ondrášek sice obešel efektivně brankáře, ale následnou střelu do odkryté branky poslal z těžkého úhlu pouze do tyče. A tak přišel trest. Unverdorben nacentroval ze strany a zády Milana Nitrianského se do balonu krásně opřel Kaufmann a vyrovnal skóre. Jenže to nebylo ze strany rakouského celku vše. V 62. minutě napřáhl Aigner z velké dálky a překonal překvapeného Kučeru, který jeho střelu možná malinko podcenil.

Jihočeši byli zaskočeni dvěma slepenými brankami a ztratili elán, kterým svého soupeře v prvním poločase tlačili. Deset minut před závěrečným hvizdem se v zajímavé možnosti ocitl po Nitrianského centru Benát, ale svůj projektil namířil přímo do brankáře Mandla. Do konce zápasu se již skóre nezměnilo a Jihočeši si tak připsali porážku s prvoligovým rakouským týmem.

Jiří Kotrba (trenér Dynama): "Začali jsme dobře, ale po přestávce hráčům nějak déle trvalo než se rozběhali a soupeř vývoj zápasu rychle otočil. Na hráčích jsem viděl, že bych je musel hodně hecovat, aby zase přidali, protože v téhle době toho mají asi opravdu hodně a je potřeba, aby v takovýchto utkáních hráli dobře dozadu a my jsme udělali chyby, které soupeř potrestal."